آزمون: به دلیل مصدومیت در لیگ قهرمانان بازی نکردم

سردار آزمون خیلی زود به روزهای خوب خود در ترکیب زنیت برگشت و با نمایشی که در بازی با اسپارتاک مسکو داشت نشان داد که می خواهد در فصل پایانی حضور در تیم زنیت هم یک ستاره باشد...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در حالی که رسانه های روس بعد از پیشنهاد ۷ تا ۸ میلیون دلاری لیون برای در اختیار گرفتن سردار آزمون از تمایل باشگاه اینتر برای خرید مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در تعطیلات ژانویه نوشتند سردار آزمون بی توجه به این مقاله ها در پی درخشش دوباره در ترکیب زنیت بود تا نشان دهد اینروزها هم مهاجم اثر گذار گذشته است و اگر در بازی های اخیر فروغ زیادی در ترکیب تیم زنیت نداشته به خاطر مصدومیت بوده است. نکته ای که سردار آزمون در پایان بازی با اسپارتاک و در کنفرانس خبری بعد از انتخاب به عنوان بهترین بازیکن میدان بدان اشاره کرد. سردار آزمون در این بازی زننده ۲ گل از ۷ گل تیم زنیت بوده و از سویی یک پنالتی منجر به اخراج برای تیم زنیت گرفت و کاملا طبیعی بود به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شود. و با این دو گل شمار گل های سردار آزمون در ترکیب زنیت و در لیگ برتر روسیه به عدد ۷ رسید و اکنون او بهترین گل زن تیم روسی به شمار می آید. به این خاطر که از مهاجمان روسی تیمش یعنی یاروخین و آرتم یک گل بیشتر به ثمر رسانده است. 

سردار در پایان این بازی وقتی جایزه بهترین بازیکن زمین را در دست داشت؛ به گزارشگر گفت: « به عنوان مهاجم وقتی وارد زمین می شوم وظیفه این است که گلزنی کنم. ما قبلا با دو مهاجم خیلی خوب بازی می کردیم و اکنون نیز با سیستم تک مهاجم نیز خوب بازی کردیم. به نظرم جا دارد امروز از مربی درباره ترکیب تیم سوال کنید. من بد شانس بودم و در ترکیب اصلی  در لیگ قهرمانان اروپا به دلیل مصدومیت هایی که داشتم بازی نکردم. امیدوارم در آینده در لیگ قهرمانان اروپا عملکردمان بهتر شود و همین شکل بازی کنیم. در لیگ قهرمانان شما اگر اشتباه کنید مجازات می شوید.» 

گفتنی است هر گاه روند گلزنی سردار آزمون در زنیت متوقف می شود رسانه های روس از سردار آزمون انتقاد می کنند. یک بار به این نکته اشاره شده بود بهتر است زنیت سردار را بفروشد به این خاطر که این بازیکن انگیزه گل زنی در تیم زنیت را از دست داده است؛ در حالی که هر گاه سردار گل می زند بیشتر از گذشته شادی می کند و گویی زننده اولین گل برای تیم زنیت بوده است. یکی از رسانه های روس هم به این نکته اشاره داشت که بهتر است سردار آزمون حضور در بوندس لیگا را با این روند گلزنی فراموش کند. این هم در حالی است که رسانه های روس در روزهای اخیر از تمایل لیون و اینتر برای بخدمت گیری مهاجم تیم ملی فوتبال ایران خبر داده اند. در خبر سایت سایت «nevasport» روسیه می خوانیم: « باشگاه اینتر با درخواست اینزاگی سرمربی خود تحرکاتش را برای جذب سردار آزمون مهاجم ملی پوش ایرانی زنیت آغاز کرده است.سران باشگاه اینتر قصد دارند آزمون را جانشین آلکس سانچس مهاجم شیلیایی تیم کنند. کادرفنی نراتزوری معتقد است سانچس در خط حمله نتوانسته انتظارات را برآورده کند و از طرف دیگر برای ادین ژکوی ۳۵ ساله باید جانشین مناسبی پیدا کنند.» 

همه این اتفاقات نشان می دهد نه سردار آزمون انگیزه اش را برای گلزنی در ترکیب زنیت از دست داده و نه افت فنی کرده؛ به هر صورت طبیعی است تلاش های یک مهاجم در چند مسابقه برای گلزنی بی ثمر باشد و یا گاهی به دلیل مصدومیت نتواند آن توان همیشگی را برای گلزنی خرج کند اما دیر یا زود به روزهای خوب گذشته برخواهد گشت. این اتفاق در مورد سردار آزمون صدق می کند و قطعا او در روزهای آتی به دنبال گلزنی در لیگ قهرمانان اروپا خواهد بود چرا که سردار این فصل هنوز در این مسابقات موفق به گلزنی نشده است.

تگ ها


زنیت سنت پترزبورگ فوتبال ایران سردار آزمون فوتبال