آزمون خطاهای برانکو تا رسیدن به ترکیب رویایی؛ شمشیر دولبه

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس بار دیگر تغییراتی را در ترکیب این تیم ایجاد کرد....

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس بار دیگر تغییراتی را در ترکیب این تیم ایجاد کرد.

به گزارش مدال، بازگشت رفیعی و نوراللهی به ترکیب و انتقال ترابی به خط حمله یعنی نیمکت نشینی رسن، بودیمیر و عالیشاه گلساز ترین بازیکن لیگ؛

آیا رفیعی از این فرصت نهایت بهره را می برد  یا اینکه بدلیل ناآمادگی بدنی و دور شدن از اوج نیمه دوم تعویض و جای خود را در بازی بعد هم مجددا به رسن می دهد؟

آیا مهدی ترابی که یک بازی مهاجم بود و یک بازی وینگر راست و دوباره به خط حمله کوچ کرده به عنوان گرانترین بازیکن تیم  آن ستاره تاثیر گذاری می شود که همه انتظارش را دارند؟

آیا زوج علیپور-ترابی دوام خواهد آورد یا اینکه بودیمیر جای ترابی را در خط حمله خواهد گرفت؟

در مجموع برانکو برخلاف نیم فصل اول و همچنین نیم  فصل دوم فصل گذشته روی نیمکت ستاره هایی دارد که می توانند در نیمه دوم نتیجه را تغییر دهند. او هر بازی بایستی چهارپنج مهره موثر را در فاز حمله روی نیمکت بنشاند  اما در فاز دفاع هنوز به واسطه مصدومیت ماهینی و انصاری خیلی بازیکن ندارد و نادری تنها نیمکت نشین قابل اتکای است. آیا امروز رسن، عالیشاه و یا بودیمیر می توانند ناجی و تعویض طلایی برانکو لقب گیرند و برای بازی بعد دوباره به ترکیب بازگردند؟

برانکو در این شرایط و به زعم برخورداری از دو هافبک دفاعی توانمند همچون کامیابی نیا و نورالهی  همچنان با روش لوزی بازی می کند و از این سیستم  از زمانی که رفیعی آمده دل نمی کند حتی اگر سروش آماده نباشد و هر بازی  خیلی زود تعویض شود و برود روی نیمکت و همچون بازی قبلی از ابتدا در ترکیب نباشد تا به خودش بیاید!

برانکو حالا ابزار خوبی دارد تا به شاگردانش برای فیکس بودن تلنگر بزند و رقابت خوبی بین آنها ایجاد کند. این تغییرات از طرفی می تواند به نفع تیم تمام شود و از سویی بدلیل عدم هماهنگی بین بازیکنان جدید و قبلی به ضرر تیم باشد.

برانکو در مجموع هنوز به ترکیب دلخواهش در فاز حمله و بویژه انتخاب  هافبک بازیساز و مهاجمان نرسیده. او  می خواهد هجومی تر از قبل باشد و یا  با اوج گرفتن و آماده تر شدن رفیعی و برخورداری از ترابی و دیگر نفرات خطرناک در فاز حمله از  تیم او  فوتبالی سراسر  هجومی خواهیم دید و یا اینکه پرسپولیس تا این آزمون و خطاها به جمع بندی برسد امتیازاتی را از دست خواهد داد و در جام حذفی قربانی خواهد شد.

*حسین قدوسی