آزمون: روی گل اول ژاپن همه اشتباه کردیم!

سردار آزمون، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با وجود ناکامی این تیم در راهیابی به دیدار نهایی مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به دفاع از عملکرد کارلوس کی‌روش پرداخت....

سردار آزمون، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با وجود ناکامی این تیم در راهیابی به دیدار نهایی مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به دفاع از عملکرد کارلوس کی‌روش پرداخت.

به گزارش مدال، سردار آزمون پس از شکست 3 بر صفر تیم ملی فوتبال ایران برابر ژاپن در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا 2019، اظهار داشت: روی گل اول اشتباهی صورت گرفت. پس از آن خواستیم جبران کنیم و همه کار کردیم، اما فوتبال است دیگر.

وی در رابطه با اینکه چرا ایران در این بازی از دو مهاجم استفاده نکرد، گفت: ما با سه فوروارد بازی می‌کردیم. خیلی وقت است که با سیستم 3-3-4 بازی می‌کنیم.

مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص اینکه همه از شکست برابر ژاپن ناراحت هستند، خاطرنشان کرد: باید به این شرایط عادت کرده و خیلی حرفه‌ای برخورد کنیم.

آزمون در پاسخ به این سؤال که آیا فاصله ایران با ژاپن سه گل بود یا نه، گفت: اگر در نیمه اول بدشانسی نمی‌آوردیم، شاید کار به سود ما تمام می‌شد. در بازی حذفی، از هر دقیقه مسابقه باید استفاده کنید. متأسفانه ژاپنی‌ها بهتر استفاده کردند و بردند.

وی در مورد اینکه آیا کارلوس کی‌روش در رختکن با بازیکنان خداحافظی کرده است، تصریح کرد: نمی‌دانم، کی‌روش خیلی حرفه‌ای رفتار کرد و هیچ حرفی نیز رد و بدل نشد. در فوتبال ممکن است هر کسی اشتباه کند. وقتی یک نفر اشتباه می‌کند، یعنی همه اشتباه کرده‌اند.

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در خصوص اینکه چرا بازیکنان روی گل اول اشتباه کرده و همه به سمت داور رفتند، گفت: ما باید تا آخر ادامه می‌دادیم. متأسفانه چیز بدی اتفاق افتاد. وقتی با یک گل جلو افتادند، می‌توانستیم آن را جبران کنیم، اما این اتفاق نیفتاد.

آزمون در رابطه با اینکه کی‌روش گفته است ایران احساسی بازی کرده و ژاپن منطقی، تصریح کرد: اگر کی‌روش این حرف را زده، درست گفته است.

وی در واکنش به اظهارات کی‌روش که در نشست خبری تلویحاً خداحافظی کرده و گفته اینجا پایان کار اوست، گفت: نمی‌دانم، آیا مطمئن هستید این حرف را زده است؟ ما یکی از بهترین مربیان را داشتیم. اگر این پایان کارش باشد، به او افتخار می‌کنیم. در کشور ما همه نباید محبوب باشند. وقتی هم محبوب باشی، همه چیز ممکن است در اختیار شما نباشد. کی‌روش کارش را در ایران انجام داد و دستش درد نکند. خیلی چیزها از کی‌روش یاد گرفتم و به کار کردن با او افتخار می‌کنم.