آزمون سخت متولیان لیگ کشتی در تحقق وعده‌های کرونایی

مجوز برگزاری رقابتهای لیگ کشتی در حالی پس از مدتها از سوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش صادر شد که متولیان لیگ آزمون سختی را برای اثبات وعده‌های خود پیش رو دارند....

به گزارش خبرنگار مهر، فدراسیون کشتی مدتها برای کسب مجوز برگزاری رقابتهای لیگ کشتی به رایزنی و تشکیل جلسه با وزیر بهداشت و ستاد مقابله با کرونا در ورزش پرداخت تا اینکه این مجوز سرانجام روز گذشته صادر شد. مجوزی که برای متولیان کشتی حتی از مجوز برگزاری اردوهای تیم ملی هم مهمتر بود، چراکه ارتباط مستقیمی با بحث درآمدزایی و مشکلات معیشتی اهالی کشتی داشت.

البته صدور مجوز برگزاری لیگ کشتی پایان ماجرا نیست، چراکه صدور این مجوز با توجه به پروتکل های بهداشتی و سختگیرانه متولیان سلامت کشور، حالا نوبت به فدراسیون کشتی و متولی کمیته لیگ رسیده تا وعده های خود را در خصوص حفظ سلامت کشتی‌گیران و مربیان و عوامل اجرایی لیگ اثبات کنند. وعده هایی که برخی از آنها بیشتر جنبه شعاری دارد و رعایت آن مستلزم هزینه‌های سنگین است.

کمیته لیگ کشتی روز گذشته بلافاصله بعد از کسب مجوز رقابتها اعلام کرد مسابقات باید با جدیت طبق پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود. متولیان لیگ بارها تاکید کردند، حفظ سلامت کشتی‌گیران و عوامل تیمها از هر چیزی برای مسئولان فدراسیون مهمتر است و نمی توان سلامت این سرمایه‌های کشتی را نادیده گرفت. ادعایی که باید در طول برگزاری رقابتهای لیگ، آنرا زیر ذره بین قرار داد و توان مدیریتی کمیته لیگ را سنجید.

طبق مفاد برخی از بندهای مصوب در پروتکل بهداشتی لیگ کشتی، همه افراد درگیر در مسابقات از جمله کشتی‌گیران، مربی و عوامل اجرایی مکلف هستند چند روز قبل از انجام مسابقه در قرنطینه باشند. ضمن اینکه نظارت بر این قرنطینه نیز برعهده فدراسیون و باشگاههاست و در ابتدای قرنطینه هم کشتی گیران باید هر بار تست PCR را پشت سر بگذارند. در نتیجه فقط افرادی می توانند در لیگ حضور یابند که تست آنها منفی باشد. متولیان تدوین و اجرای این پروتکل‌های بهداشتی نسبت به حضور تماشاگران و علاقمندان به کشتی نیز تصمیمات سختگیرانه ای اتخاذ کرده اند، بطوریکه رقابت‎های امسال بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد. ضمن این که نامشخص بودن زمان و مکان رقابت‌های لیگ کشتی از دیگر نکات مبهمی است که گویا قرار است بزودی از سوی مسئولان لیگ تعیین و اعلام شود.

به هر حال مسئولانی که تا پیش از صدور مجوز برگزاری لیگ کشتی، با تمام توان برای کسب آن تلاش و تبلیغ می کردند، حالا در آستانه آزمونی سخت قرار گرفته اند که آیا می‌توانند وعده های خود را مبنی بر تضمین سلامت کشتی‌گیران و مربیان و داوران و عوامل اجرایی لیگ عملی کنند یا خیر.

تگ ها


لیگ کشتی کشتی آزاد ویروس کرونا پروتکل‌های بهداشتی