آزمون سخت نوراللهی؛ شماره 8 یک گام تا تکامل

احمد نوراللهی هافبک شماره 8 سرخ‌ها این روزها گزینه اول گابریل کالدرون برای بازی در پست هافبک تدافعی است....

نورالهی گزینه اول کالدرون برای بازی در پست هافبک تدافعی است.
به گزارش خبرنگار مدال، احمد نوراللهی هافبک شماره 8 سرخ‌ها این روزها نقشی کاملا متفاوت در ترکیب پرسپولیس دارد. بازیکنی که به عنوان هافبک تدافعی به پرسپولیس پیوسته بود طی سال‌های اخیر تحت نظر برانکو در پست‌هایی چون وینگر راست و چپ و هافبک تهاجمی مرکزی نیز به میدان رفته بود و با توجه به نمایش خوبی که در این پست‌ها داشت تبدیل به هافبک چند پسته شد و به تیم ملی نیز دعوت شد.
حال با توجه به مصدومیت کمال کامیابی‌نیا، نوراللهی گزینه نخست کالدرون برای بازی در پست هافبک تدافعی است. هافبک تدافعی مرکزی سرخ‌ها در آرایش 3-3-4 و یکی از دو هافبک تدافعی در آرایش 2-4-4 خطی این تیم این بار نقشی متفاوت نسبت به سال‌های اخیر را تجربه خواهد کرد. با توجه به غیبت کامیابی‌نیا، نوراللهی این بار وظایف تدافعی‌تر در ترکیب پرسپولیس خوهد داشت و این در حالی است که وی طی سال‌های اخیر همواره با آزادی کامل در حملات حضور داشته است.
نوراللهی البته در هفته‌های پایانی فصل گذشته و پس از مصدومیت بار رسن که باعث تغییر آرایش اولیه پرسپولیس به 2-4-4 خطی شده بود در پست هافبک تدافعی به میدان رفته بود و با بازی در این پست آشنایی دارد با این حال میل وی به هجوم احتمالا کار وی را برای بازی در این پست دشوار خواهد کرد. احمد فصل گذشته برترین هافبک سرخ‌ها بوده و در سه پست وینگر راست و چپ و هافبک تهاجمی مرکزی نمایش خوبی از خود ارائه داده و حال در یک آزمون سخت در پست هافبک تدافعی در ترکیب پرسپولیس ب میدان خواد رفت، در غیاب عناصر پوششی چون کامیابی‌نیا و ربیع‌خواه؛
شماره 8 سرخ‌ها به رغم سابقه بازی در پست هافبک دفاعی، هیچ گاه وظیفه پوشش عمق دفاع را برعهده نداشته است. با این حال در شرایط فعلی بعید است کالدرون گزینه دیگری برای پوشش عمق زمین در نظر داشته باشد و حال نوراللهی پس از موفقیت‌ در تمامی پست‌های خط هافبک، این بار با وطایفی جدید به میدان خواهد رفت و در صورت موفقیت در این وظیفه محوله، تبدیل به یک هافبک کامل خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:
قرارداد شریفی با پرسپولیس فسخ شد
کالدرون: سیدجلال بازیکن مهمی است/ سه گزینه خارجی به باشگاه معرفی کردم
نقل و انتقالات/ دور جدید مذاکرات باشگاه پرسپولیس با مهاجم برزیلی

تگ ها


اخبار پرسپولیس پرسپولیس بازیکنان پرسپولیس احمد نوراللهی احمدنوراللهی احمد نوراللهی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال