آزمون و طارمی زیر ذره‌بین کره‌ای‌ها

یک سایت کره ای پس از مشخص شدن قرعه تیم ملی فوتبال کره جنوبی در مسیر جام جهانی به بررسی دو بازیکن زهردار تیم ملی ایران پرداخته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، قرعه کشی مرحله نهایی جام جهانی برگزار شد و مثل دو دوره قبل اصلی ترین رقیب ایران برای کسب عنوان صدرنشینی تیم فوتبال کره جنوبی به شمار می رود، که در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۴ چهار دیدار سرنوشت ساز را مقابل این تیم برگزار کردیم و موفق به کسب ۲ پیروزی و ۲ تساوی مقابل این تیم شدیم. در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ ایران با کسب ۲۲ امتیاز و بالاتر از کره که رتبه دوم را کسب کرد و ۱۵ امتیاز داشت، به روسیه رفت. این دو مسابقه البته حالا برای اهالی فوتبال در کره جنوبی نگرانی بسیار بیشتری با توجه به نتایج این دیدار کلاسیک آسیایی طی سال های اخیر ایجاد کرده است و آنها نگران تکرار نتایج ۴ دیدار اخیر هستند.


پس از انجام قرعه کشی یک سایت کره ای به بررسی خط هجومی تیم ملی ایران یعنی مهدی طارمی و سردار آزمون پرداخته که در مرحله قبلی نیز دو ستاره تیمِ اسکوچیچ بودند.


این سایت کره ای در ابتدای مطلب خود ضمن اشاره به اینکه سوم شدن در گروه می تواند کار صعود را برای تیم ملی فوتبال کشورشان بسیار سخت کند، در ادامه تاکید کرده که رقیب اصلی آنها در گروه اول ایران خواهد بود. همچنین به این نکته اشاره شده که تیم ملی کره جنوبی از سال ۲۰۱۱ که موفق شد در مرحله یک چهارم نهایی تیم ملی ایران را در ۱۲۰ دقیقه شکست دهد، قادر به تکرار این نتیجه نشده است.

در ادامه این گزارش که با خطاب قرار بنتو سرمربی تیم ملی کره نوشته شده، آمده است:« اگر ما نتایج ۶ مسابقه اخیر را حذف کنیم، ۴ باخت و ۲ مساوی داریم. اگرچه شرایط در تیم ملی ایران مثل دوران کارلوس کی روش خوب نیست، اما نباید نسبت به بازی با ایران که همیشه بد و دردسرساز بوده، بی توجه باشیم. الان تمرکز باید روی سردار آزمون و مهدی طارمی باشد. دو بازیکنی که هسته اصلی خط هجومی ایران هستند و در لیگ برتر روسیه و لیگ پرتغال بازی می کنند. آزمون در سال ۲۰۱۳ لیگ ایران را ترک کرده و در روبین کازان بازی می کرد و پس از مدتی در سال ۲۰۱۹ به زنیت پیوست. او در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ به در ۲۸ بازی برای تیمش به میدان رفت و موفق به ثبت ۱۷ گل شد.» 


در ادامه این گزارش  به توانایی های آزمون پرداخته شده است:« توانایی اصلی سردار آزمون در قدرت تصمیم گیری او نهفته است. سرعت و تکنیک او به اندازه مهاجمان دیگر نیست، اما تمرکز او در محوطه جریمه بسیار بالا است. بیشتر گل‌های آزمون با نفوذ سریع در فاصله هایی است که میان مدافعان حریف ایجاد می شود و بلافاصله پاس را می گیرد و ضربه نهایی را وارد می کند. او فصل گذشته به تنهایی برای زنیت ۱۹  بار گلزنی کرد تا این تیم برای سومین سال پیاپی قهرمان لیگ روسیه شود.» 

  
این سایت با توصیف طارمی به عنوان یک گلزن به مانند سردار آزمون ادامه داده است:« طارمی فعالیت‌های بسیار گسترده و متنوعی در خط مقدم و خط دوم بخش هجومی تیم ملی ایران دارد و از مهارت های فوق العاده ای نظیر موقعیت یابی و ارسال پارس های کلیدی برخودار است. این مهارت ها در سطح اروپا هم نشان داده شده است. او در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ طی ۳۰ مسابقه۱۸ گل برای ریو آوه به ثمر رساند و با این عملکرد به باشگاه معتبر پورتو پیوست و توانسته در ۳۴ مسابقه ۱۶ گل بزند و ۱۵ بار پاس گل بدهد.» 


بخش بعدی این گزارش به عملکرد این دو بازیکن در تیم ملی ایران اشاره کرده است:« همینطور که این دو بازیکن در تیم های باشگاه های بسیار موثر عمل می کنند، در تیم ملی ایران هم فعالند و سردار آزمون موفق به ثبت ۳۴ گل در ۵۲ مسابقه شده است و طارمی در ۴۷ مسابقه ۲۲ گل به ثمر رسانده. آمادگی جسمانی این دو بازیکن هم عالی است و در رقابت های اروپایی هم حضور داشته اند و این وصف به نظر می رسد مانعان اصلی کره جنوبی در دو بازی با ایران باشند.» 


در پایان این گزارش نیز به اهمیت کنترل این دو بازیکن در دو بازی کره جنوبی برابر ایران و اهمیت آن در راهیابی کره ایها به جام جهانی پرداخته شده است؛ دو دیداری که طبق برنامه اعلام شده از سوی AFC  در تاریخ های ۱۲ اکتبر ۲۰۲۱ ( ۲۰ مهرماه ۱۴۰۰) برای کره ایها دور از خانه خواهد بود و دیدار برگشت ۲۲ مارچ ۲۰۲۲ (۴ فروردین ۱۴۰۱) در خاک کره جنوبی برگزار می شود.( البته هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی، مکان برگزاری بازی ها را مشخص  نکرده است.)

تگ ها


زنیت سنت پترزبورگ پورتو فوتبال ایران سردار آزمون مهدی طارمی فوتبال