آزمون پاسخ پنالتی را به کاپیتان داد!

ستاره ایرانی زنیت سنت‌پترزبورگ یکی از نفرات اصلی تیمش برابر اخمت گروزنی است....

به گزارش "ورزش سه"، تیم زنیت در چارچوب رقابت‌های هفته بیست و دوم لیگ برتر روسیه از ساعت ۱۷ امروز در ورزشگاه گازپروم آرنا به مصاف تیم رده یازدهمی اخمت گروزنی رفت و موفق شد با درخشش مهاجم ایرانی خود این تیم را شکست دهد.

سردار آزمون که پس از مصدومیت یک ماهه در دو دیدار اخیر زنیت حضور ثابت داشت و در بازی هفته گذشته مقابل روبین کازان توانست تک گل تیمش را به ثمر رساند، امروز هم از ابتدا مقابل اخمت گروزنی در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت.

نیمه اول این دیدار علیرغم تلاش بسیار زنیت برای باز کردن دروازه میهمان با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید. کاراوف سرانجام در دقیقه ۵۲ موفق شد گل اول را برای زنیت به ثمر برساند. در دقیقه ۶۴ زنیت صاحب یک ضربه پنالتی شد که این ضربه را سردار آزمون به گل تبدیل کرد تا برای دومین هفته متوالی برای تیم گلزنی کرده باشد. گل سوم زنیت در دقیقه ۷۴ رو زیوبا روی پاس هوشمندانه سردار به ثمر رساند و موستوی نیز در دقیقه ۸۰ با زدن گل چهارم، تیر خلاص را بر پیکر اخمت گروزنی شلیک کرد.

گل و پاس گل سردار در این دیدار داستان جالبی داشت. او در حالی پنالتی امروز زنیت را گل کرد که هفته گذشته در دقیقه ۹۹ بازی با روبین کازان، زنیت صاحب پنالتی شد اما  آرتم زیوبا، کاپیتان زنیت که رقابت تنگاتنگی با آزمون بر سر آقای گلی دارد، مثل همیشه پشت توپ ایستاده و اجازه زدن ضربه را به وی نداد؛ زیوبا اما این پنالتی را از دست داد و زنیت بازی را باخت تا انتقادات زیادی از این اتفاق را شاهد باشیم.

در بازی امروز طی اتفاقی جالب، زیوبا برای تیمش پنالتی گرفت و این بار اجازه داد تا سردار پشت توپ بایستد؛ مهاجم ایرانی زنیت این پنالتی را گل کرد. تنها ۱۰ دقیقه سردار در پاسخ به این اتفاق، روی یک پاس بی نقص، زیوبا را با دروازه خالی تنها گذاشت، تا کاپیتان زنیت گل سوم تیمش را به ثمر رسانده و رقابت آقای گلی همچنان داغ و نزدیک ادامه داشته باشد.

سردار آزمون که در ۱۷ بازی گذشته ۱۲ گل برای تیمش به ثمر رسانده بود، موفق شد در این دیدار گل شماره ۱۳ خود را هم به ثمر رساند تا همچنان در صدر جدول گلزنان لیگ روسیه قرار داشته باشد. زیوبا نیز با گلزنی در این دیدار شمار گل های خود را به عدد ۱۲ رساند تا پایین تر از سردار در رتبه دوم قرار بگیرد.

گفتنی است که زنیت با سه امتیازی که در این دیدار کسب کرد، ۴۵ امتیازی شده و به صدرنشینی خود بالاتر از تیم های زسکا مسکوی ۴۰ امتیازی و اسپارتاک مسکوی ۳۸ امتیازی تداوم بخشید.

تگ ها


زنیت سنت پترزبورگ سردار آزمون فوتبال