آشفتگی عجیب در IWF؛ خطر حذف از المپیک!

فدراسیون جهانی وزنه برداری با وضعیت آشفته ای به کار خود ادامه می دهد؛ اتفاقی که بعید نیست به حذف این رشته از دوره های بعدی المپیک منجر شود....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از اینکه در اوایل سال ۲۰۲۰ تاماش آیان با رو شدن تخلفاتش توسط یک شبکه آلمانی از سمتش کنار رفت، اوضاع در فدراسیون جهانی وزنه برداری کاملا آشفته شد. البته قبل از آن هم به خاطر دوپینگ های پرتعداد در دوره های قبلی المپیک، این رشته با تهدید IOC مبنی بر حذف از المپیک مواجه شده بود. 


اورسولا پاپاندریا، نایب رییس آمریکایی فدراسیون جهانی جای آیان را با رای هیات اجرایی به طور موقت گرفت. او در ماههای اخیر سعی کرده بود اوضاع را کمی آرام کند و در راه شفاف سازی تخلفات رخ داده در دوره آیان گام برداشته بود. 


به نظر می رسد همین مساله هم کار دست او داد چون دو روز قبل هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری با تشکیل یک نشست فوق العاده او را برکنار کرد! 


پاپاندریا بعد از این اتفاق معتقد است رد پای تاماش آیان در فدراسیون جهانی همچنان دیده می شود و او هم قربانی این ماجرا شده است. 


در حالی که کمیته بین المللی المپیک با انتشا بیانیه ای وضعیت آشفته IWF ابراز نگرانی کرده، فعلا یک فرد تایلندی که او نیز جزو نواب رییس بوده، سرپرستی فدراسیون جهانی وزنه برداری را برعهده گرفته است. 


مشخص نیست با این وضعیت وزنه برداری می تواند به خاطر تخلفات گسترده ای که در یکی، دو اخیر توسط مدیران آن رخ داده و بیشتر آن هم در زمینه دوپینگ است، در المپیک ماندنی شود؟

تگ ها


وزنه برداری