آشنایی با تازه‌واردهای فصل جدید لالیگا

این فصل با بازگشت سه باشگاه با سابقه لالیگا به این لیگ همراه شد که از این بین دو تیم فقط یک فصل از این مسابقات دور بودند....

به گزارش "ورزش سه"، تیم اسپانیول از شهر بارسلونا به عنوان قهرمان اسمارت بانک لالیگا وارد فصل جدید شد. در واقع غیبت آنها در لالیگا استثنایی تاریخی بود. این باشگاه کاتالان یکی از ارکان اصلی فوتبال اسپانیاست و در جدول رده بندی ادوار این لیگ بالاتر از باشگاه‌های بزرگی چون اتلتیکو مادرید و سویا در رده پنجم ایستاده است. صعود آنها به معنای بازگشت دربی بارسلوناست که آنها را برابر بارسلونا، رقیب همشهری، قرار می‌دهد. دیداری که همیشه در زمان اعلام تاریخ برگزاری مسابقات باید به دنبال زمان انجام آن بود.

تیم ویسنته مورنو تیمی با پرسینگ شدید است که انسجام دفاعی و جسارت هجومی را به لیگ اضافه خواهد کرد. آنها فصل گذشته عنوان مشترک بهترین خط دفاعی لالیگا اسمارت بانک را به خود اختصاص دادند و رائول دی توماس نیز با ۲۳ گل زده بهترین گلزن این لیگ لقب گرفت. خریدهای روز پایانی چون یانخل هررا، ژاوی پوآدوی گلزن که اولین بازی خود برای تیم ملی اسپانیا را انجام داده و آدری امباربا در پست وینگر که بهترین پاسور فصل گذشته لالیگا اسمارت بانک بود را به این فهرست اضافه کنید تا به وضوح مشخص شود که نمی‌توان تماشای دیدارهای اسپانیول پس از بازگشتش به لالیگا را از دست داد.

مایورکا نیز روایتی مشابه دارد: باشگاه با سابقه لالیگا به فاصله یک فصل بار دیگر به این مسابقات برگشت. جزیره نشینان که لوییس گارسیای باتجربه هدایتشان را بر عهده دارد، رقیبی سخت برای هر رقیبی بوده است و این بیست و نهمین فصل حضور آنها در سطح اول فوتبال اسپانیا به حساب می‌آید. صعود امسال مایورکا به لالیگا، چهارمین صعود آنها در پنج سال اخیر است، پس محکم روی صندلی‌های خود بنشینید!

تیم گارسیا از حمله تا دفاع سرشار از استعداد است. مانولو رینا، کاپیتان تیم، تکیه‌گاه اصلی تیمی بوده که از در عرض چند سال از لیگ دسته سوم به لالیگا آمده است. همچنین لاگو جونیور، مهاجم اهل ساحل عاج، که از سال ۲۰۱۶ تا به حال بیش از ۱۵۰ بازی با پیراهن این تیم انجام داده نیز نقش موثری برای آنها ایفا می‌کند. تاکه‌فوسا کوبو، بازیکن ۲۰ ساله ژاپنی، که در فصل ۲۰ – ۲۰۱۹ عملکرد موفقیت‌آمیزی در این تیم داشت بار دیگر به صورت قرضی از رئال مادرید به جمع آنها ملحق شده و جذب کانگ این لی، مهاجم با استعداد اهل کره جنوبی، و همچین فر نینیو، ستاره رو به رشد، باعث شده که روحیه آنها بیش از پیش بالا برود.

سومین و آخرین تیم اضافه شده به لالیگای این فصل رایو وایکانوست که به شکلی دراماتیک پس از قرار گرفتن در رده ششم فصل گذشته از طریق مسابقات پلی آف موفق شد به این رقابت راه پیدا کند. آندونی ایرائولا، جوان‌ترین مربی حاضر در لالیگا با ۳۹ سال سن، هدایت این تیم را برعهده دارد. رایو ترکیبی از استعدادهای جوان و باتجربه را در اختیار دارد که باعث خواهد شد آنها در بازگشت خود به سطح اول فوتبال اسپانیا پس از سقوط در سال ۲۰۱۹، در شرایط خوبی قرار بگیرند.

رایو سومین گلزن برتر لالیگا اسمارت بانک پس از اسپانیول و مایورکا در فصل گذشته  بود و از بازیکنانی چون اسکار ترخو، آلوارو گارسیا، به‌به و یاسین قسمی در خط حمله بهره می‌برد. تیم ایرائولا همچنین رقابت سالمی در درون دروازه خود دارد چرا که استوله دیمیتریفسکی، بازیکن تیم ملی مقدونیه شمالی، به همراه لوکا زیدان که عملکرد درخشانی در مسابقات پلی آف در ماه ژوئن به نمایش گذاشت آماده حضور در میدان هستند.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا
This Content Is Provided By LaLiga In Partnership With Varzesh۳

تگ ها


رایووالکانو اسپانیول مایورکا