آشنایی با پدیده جوان فوتبال برزیل و باشگاه بارسلونا

گوستاوو مایا، پدیده جوان بارسلونا بازیکنی است که تیم کاتالانی برای آینده روی او حساب ویژه ای باز می کند....

به گزارش "ورزش سه"، مهاجم تنها ۱۹ ساله از سائوپائولو به نوکمپ می‌آید. گوستاوو مایا هرگز تجربه حضور در تیم اول سائوپائولو را در کارنامه ندارد اما با یک سابقه گلزنی فوق‌العاده به بارسا می آید؛ موضوعی که هواداران این تیم را به درخشش وی بسیار امیدوار کرده است.

بعد قطعی شدن حضور گوستاوو مایا در بارسلونا به نظر می رسد که هیجان زیادی برای شروع کار این پدیده جوان برزیلی در بلوگرانا وجود دارد. مایا در کنار بازیکنانی نظیر پدری، فرانسیسکو ترینکائو، آنسو فاتی، ریکی پویگ و رونالد آراخو از جمله پدیده های جوانی است که باشگاه بارسلونا معتقد است که می توانند آینده این تیم را بسازند.

مایا یک جوان ۱۹ ساله است که با قراردادی به ارزش ۴.۵ میلیون یورو راهی بارسلونا شده است. باشگاه کاتالانی در ابتدا ۱ میلیون یورو و سپس ۳.۵ نیروی دیگر را برای جذب این بازیکن از سائوپائولو پرداخت کرد. البته بارسلونا بند فسخ ۳۰۰ میلیون یورویی نیز در قرارداد این بازیکن قرار داده تا دیگر تیم ها نتوانند به راحتی او را به خدمت بگیرند.

مایا متولد پایتخت برزیل است و در سن ۱۴ وی به بزرگترین شهر این کشور مهاجرت کرد. او سه تست جداگانه در باشگاه سائوپائولو انجام داد و سرعت، مهارت و تطبیق پذیری بسیار سریع از جمله ویژگی‌های بارز این بازیکن به شمار می آید.

در حالی که مایا یک بازیکن راست پا به حساب می‌آید اما در پست وینگر چپ به کار گرفته می‌شود و می‌توان سبک بازی او را به ستاره سابق بارسا یعنی داوید ویا تشبیه کرد. او با توجه به سبک بازی اش نشان داده که در خط حمله می تواند بسیار کارآمد باشد؛ این دقیقا یعنی همان چیزی که بارسلونا به آن احتیاج دارد.

مایا طی این چند سال اخیر افتخارات زیادی کسب کرده و سال ۲۰۱۸ را می توان اوج کار این پدیده جوان تلقی کرد چراکه او موفق شد در ۳۶ بازی ۳۰ گل به ثمر برساند. همچنین او در لیگ جوانان برزیل نیز عملکرد خیره کننده ای از خود ارائه داد و نگاه های زیادی را به سمت خود روانه کرد.

اگرچه مایا هرگز در تیم اول سائوپائولو به میدان نرفته اما در ماه‌های آخر حضور خود در این تیم با تیم اول تمرین کرد و حتی روی نیمکت سائوپائولو نیز نشست. این بدان معنا بود که او توانسته با بازیکنان سابق لالیگایی ازجمله خوان فران، الکساندر پاتو و دنی آلوز همکاری داشته باشد.

ویروس کرونا باعث شده که مایا نتواند در این مدت هیچ بازی رسمی انجام دهد اما او طی این ماه‌ها تمرینات سخت و فشرده خود را با مربی اختصاصی پشت سرگذاشته و زبان اسپانیایی را نیز فرا گرفته است. او کار خود را در تیم دوم بارسلونا آغاز خواهد کرد اما با توجه به استعدادش می تواند سریعاً راهی تیم اول شود.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگاlaliga
This Content Is Provided By Laliga In Partnership With Varzesh۳

تگ ها


بارسلونا