آشنایی با پنج ستاره دربی باز تقابل های رئال- اتلتیکو

در اینجا به پنج بازیکن که سابقه درخشش در دربی مادرید را داشته اند اشاره می‌کنیم....

به گزارش "ورزش سه"، سال هاست که رئال مادرید و اتلتیکو مادرید در سطح اول فوتبال دنیا حضور دارند و به همین دلیل بسیاری از بازیکنان فوق العاده در تقابل های بین دو تیم به میدان رفته اند که در اینجا به پنج نمونه از آنها اشاره می کنیم.

رائول (رئال مادرید، ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۰)
ممکن است او در کودکی کار خود را از آکادمی باشگاه اتلتیکومادرید آغاز کرده باشد اما پس از آن راهی تیم همشهری شد و نزدیک به یک دهه و نیم در دربی های مادرید حضور داشت. تا زمانی که کریستیانو رونالدو به لوس بلانکوس آمد و ۲۲ گل در دربی‌های مادرید به ثمر رساند، او از این حیث در کنار فرانس پوشکاش با ۱۱ گل رکورد دار به حساب می‌آمد. حتی یک دربی به نام رائول نامگذاری شده است؛ جایی که او در فصل ۹۷-۱۹۹۶ در این رقابت دو گل به ثمر رساند و دو پاس گل نیز برای هم تیمی های خود را ارسال کرد.

سائول نیگز(اتلتیکومادرید، ۲۰۱۲ تا کنون)
داستان سائول مانند رائول است، اما برعکس.  او ابتدا در آکادمی رئال مادرید بود اما در عوض به نیمه قرمز و سفید شهر تغییر مکان داد و اکنون به یکی از بازیکنان اصلی آنها تبدیل شده است.  سائول که ۲۶ سال سن دارد، در حال حاضر ۲۲ دربی را در همه رقابت ها انجام داده است که ۶ پیروزی، ۶ تساوی و ۱۰ شکست حاصل کار او بوده است.  او قبلاً سه گل در دربی به ثمر رسانده است که یکی از آن ها در پیروزی ۴-۲ سوپرجام ۲۰۱۸ و مشهورترین آن در پیروزی ۴-۰ لالیگا در سال ۲۰۱۵ بوده است.

پائولو فوتره(اتلتیکومادرید، ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۳ و فصل ۹۸-۱۹۹۷)
او که در سال ۱۹۸۷ توسط اتلتیکومادرید خریداری شد به اسطوره این باشگاه تبدیل گردید. به نظر می رسید که او در دربی ها بهترین نمایش‌های خود را به جا می گذارد. جایی که او در دربی ۴-۰ سانتیاگو برنابئو موفق به گلزنی شد و پس از آن در دربی کوپا دل ری بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست.

میراندا (آتلتیکو مادرید، ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵)
اتلتیکو مادرید بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۳ هیچ گاه موفق به شکست رئال مادرید نشده بود تا اینکه در فینال کوپا دل ری ۲۰۱۳ که در سانتیاگو برنابئو برگزار شد به این مهم دست یافتند. میراندا، مدافع اتلتیکومادرید، در آن مسابقه با به ثمر رساندن گل در وقت های اضافه به افسانه روخی بلانکو تبدیل شد و این گل را هم به پسرش تقدیم کرد.

سرخیو راموس (رئال مادرید ، ۲۰۰۵ تاکنون)
راموس یک مدافع میانی گلزن محسوب می شود که در دو فینال لیگ قهرمانان اروپا در لیسبون و میلان مقابل اتلتیکو مادرید گلزنی کرد تا مقدمات قهرمانی تیمش در مهم ترین تورنمنت اروپایی را فراهم کرده باشد. در فینال اول او در ثانیه های پایانی بازی گل تساوی بخش رئال را به ثمر رساند. تیم کارلو آنچلوتی پس از آن سه گل دیگر وارد دروازه اتلتیکو کرد تا ۴-۱ پیروز شده و به قهرمانی برسد. در فینال دوم راموس گل رئال در جریان بازی را به ثمر رساند. الکاپیتانو همچنین در فینال سوپرجام ۲۰۱۹ یکی از پنالتی ها را مقابل اتلتیکو وارد دروازه این تیم کرد تا یک قهرمانی دیگر با کهکشانی‌ها به دست آورد.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا
This Content Is Provided By LaLiga In Partnership With Varzesh۳

تگ ها


اتلتیکو مادرید سائول نیگز رائول گونزالس سرخیو راموس رئال مادرید