آغاز تحقیقات جدید در مورد تخلفات اینفانتینو

در سوئیس برای جانی اینفانتینو رئیس فیفا پرونده ای تشکیل داده اند که در نهایت ممکن است باعث برکناری او از ریاست اتحادیه جهانی فوتبال شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، جانی اینفانتینو سال ۲۰۱۵ در پی استعفای جنجالی بلاتر از ریاست فیفا پس از افشای فساد سازمانی در نهاد حاکم بر فوتبال، جانشین او شد. از آن زمان تا به الان این مرد سوئیسی طرح‌هایی همچون ۴۸ تیمی کردن جان جهانی و افزایش تعداد جام جهانی زنان به ۳۲ تیم و تغییر شیوه برگزاری جام جهانی باشگاه‌ها را مطرح و مصوب کرده است اما کسی که خود در پی فساد رئیس قبلی بر راس کار قرار گرفت، حالا با اتهاماتی روبرو شده است.

دادستانی سوئیس پرونده ای علیه جانی اینفانتینو تشکیل داده است که در آن او متهم به زو و بند با دادستان کل سوئیس "مایکل لائوبر" است و به نحوی باعث شده تا او از اختیاراتش سو استفاده کند.

هفته گذشته و پس از اینکه ملاقات مخفیانه لائوبر و اینفانتینو فاش شد، از وی خواسته شده تا از سمتش به عنوان دادستان کل سوئیس کنار برود. از دفتر او بود که پرونده های فساد فیفا در دوران بلاتر افشا شده بود اما حالا و او و اینفانتینو در مظان اتهام قرار دارند.

استفان کلر به عنوان دادستان ویژه برای بررسی شکایت علیه اینفانتینو ، لائوبر و افراد دیگر منصوب شده است. کلر در بیانیه شورای فدرال سوئیس آورده است که در این پرونده نشانه های مجرمانه یافت شده. هم اینفانتینو و هم لائوبر اتهامات وارده را از اساس تکذیب کرده اند.

بیشتر بخوانید:
ساری: مقابل رم با زیر ۲۳ ساله‌ها بازی می‌کنیم
زلاتان: من مثل بنجامین باتن هستم، همیشه جوان!
نگرانی سرمربی میلان از برنامه فصل بعد 

تگ ها


فیفا جانی اینفانتینو فوتبال جهان فوتبال