آغاز تحقیقات پلیس فدرال برزیل درباره تخلف آرژانتین

پلیس فدرال برزیل تحقیقاتی را درباره اتهامات چهار بازیکن تیم ملی آرژانتین در زیر پا گذاشتن مقررات بهداشتی مربوط به ویروس کرونا که منجر به تعویق بازی این دو تیم در مسابقات انتخابی جام جهانی در روز یکشنبه شد آغاز کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پنج دقیقه پس از آغاز این بازی بود که مقامات بهداشت آرژانتین با ورود به زمین سعی کردند امیلیانو مارتینز و امیلیانو بوئندیا از استون ویلا و جیووانی لوسلسو و سرخیو رومرو از تاتنهام را بازداشت کنند. مقامات باور داشتند که این چهار بازیکن اطلاعات غلطی از خود به پلیس داده‌اند تا از قرنطینه اجباری رهایی پیدا کنن و بنابراین متهم هستند.

بر اساس قوانین برزیل، مسافرانی که از انگلیس وارد این کشور می‌شوند باید ۱۴ روز را در قرنطینه سپری کند. با این حال گفته می‌شود که بازیکنان لیگ برتری آرژانتین نامی از انگلیس نبرده، صرفا به کاراکاس به عنوان مقصد قبلی خود اشاره کرده‌اند و به این متهم هستند که به صورت عامدانه اطلاعات غلطی در اختیار مقامات اداره مهاجرت و بهداشت قرار داده‌اند.

پس از اتفاقاتی که در جریان دیدار آرژانتین برابر برزیل رخ داد، بازیکنان این کشور در فاصله چند ساعت خاک برزیل را ترک کردند. گفته می‌شود جریمه اتهام وارد شده به این افراد در برزیل تا ۵ سال حبس است و حالا پلیس فدرال این کشور تحقیقات جدی خود را آغاز کرده تا شرایط و میزان دخالت بازیکنان آرژانتین در شرایط به وجود آمده را بررسی کند. از سوی دیگر بعضی منابع خبری نیز مدعی شدند که تاتنهام نیز قصد دارد جریمه‌هایی را برای لوسلسو و رومرو به دلیل نقشی که در این حادثه داشتند در نظر بگیرد.

تگ ها


تیم ملی آرژانتین فوتبال جهان آرژانتین برزیل فوتبال