آغاز تحولات عمرانی در نخستین ورزشگاه احداثی شهرداری تهران پس از انقلاب

عملیات بازسازی ورزشگاه ده هزار نفری امام رضا (ع) در منطقه ۱۸ تهران به عنوان نخستین مجموعه احداثی توسط مدیریت شهری پس از پیروزی انقلاب با هدف یاری رسانی به ورزش قهرمانی و صیانت از سرانه این فضاها آغاز شده است ......

عملیات بازسازی ورزشگاه ده هزار نفری امام رضا (ع) در منطقه ۱۸ تهران به عنوان نخستین مجموعه احداثی توسط مدیریت شهری پس از پیروزی انقلاب با هدف یاری رسانی به ورزش قهرمانی و صیانت از سرانه این فضاها آغاز شده است.

سید محمد فیاض شهردار منطقه ۱۸ با اعلام این خبر گفت: این ورزشگاه مجهز که با ظرفیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر تماشاگر و با مساحت ۴۴۲۰۰ متر مربع در شهریور ماه سال ۸۹ افتتاح و به بهره برداری رسیده، دارای امکاناتی نظیر زمین چمن مصنوعی استاندارد، پیست دومیدانی، سکوی صخره نوردی و یک زمین مینی فوتبال بوده و در سنوات گذشته دیدارهای دوستانه و رسمی تیم‌های صاحب نام فوتبال عرصه های ملی و باشگاهی کشور در آن برگزار شده است.

وی ادامه داد: با وجود گذشت زمانی نزدیک به نه سال از افتتاح این مجموعه مجهز در این بخش از پایتخت، انجام برخی اقدامات عمرانی در جهت حفظ و صیانت از این سرمایه ملی و ماندگار که پس از پیروزی انقلاب بعنوان نخستین استادیوم احداث شده توسط شهرداری تهران از آن یاد می شود، در دستور کار قرار گرفت که تعویض زمین چمن مصنوعی، بهسازی و نوسازی صندلی های جایگاه های تماشاچیان، تعویض پیست تارتان زمین دومیدانی، مرمت سیستم گرمایشی و سرمایشی و ... از جمله مهمترین آن ها به شمار می رود.

فیاض با اشاره به این نکته که این مجموعه بر مبنای مصوبه دوره گذشته شورای اسلامی شهر به مدت پنج سال بطور رایگان در اختیار باشگاه فرهنگی و ورزشی استقلال تهران قرار گرفته تا بخشی از دغدغه های هواداران بی شمار تیم فوتبال آن برای انجام تمرینات بازیکنان رده های مختلف سنی برطرف شود، تأکید کرد: مهمترین بخش اقدامات عمرانی آغاز شده در این ورزشگاه ، مربوط به زمین چمن مصنوعی بوده که در حال حاضر در مرحله گودبرداری و زیر سازی بوده و پس از انجام آزمایشات مختلف در مرکز مطالعات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح برای عدم ریزش خاک و فرونشست احتمالی ، فاز نصب رولهای زمین چمن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بر اساس گزارش شهرنوشت، شهردار منطقه ۱۸ تهران در پایان سخنان خویش یادآور شد: اجرای اصولی توأم با رعایت نکات ایمنی و دقت نظر در انجام کار از نکات مورد تأکید معاون اجتماعی و فرهنگی و دیگر مدیران ارشد شهرداری تهران است که از مراحل مختلف اجرای این پروژه بازدید کردند و اعتبارات مناسبی را به این امر اختصاص داده اند.

تگ ها


فوتبال