آغاز توفانی چلسی در لیگ برتر مقابل یاران جهانبخش

شاگردان فرانک لمپارد فصل جدید لیگ برتر انگلیس را با پیروزی ۳ گله مقابل برایتون شروع کردند....

به گزارش "ورزش سه"، در چارچوب مسابقات هفته اول فصل ۲۱-۲۰۲۰ لیگ برتر انگلیس، تیم مدعی چلسی که نقل و انتقالات پُر سر و صدایی را پشت سر گذاشته بود، از ساعت ۲۳:۴۵ دوشنبه شب در ورزشگاه فالمر در حالی مهمان برایتون بود که این تیم علیرضا جهانبخش را روی نیمکت داشت.

چلسی بازی را هجومی آغاز کرد، اما یاران جهانبخش هم دست و پا بسته نبودند و موقعیت‌های کم تعداد ولی خطرناکی را روی دروازه کپا به وجود آوردند که البته هیچ یک از آنها ثمری نداشت.

در دقیقه ۲۱ اشتباه در خط دفاعی برایتون توپ را به جورجینیو رساند تا او با پاس در عمق تیمو ورنر، خرید جدید چلسی را در موقعیت تک به تک قرار دهد، اما خروج متئو رایان از دروازه و خطایی که او روی مهاجم آلمانی مرتکب شد، شاگردان لمپارد را صاحب یک ضربه پنالتی کرد.

جورجینیو پنالتی به دست آمده برای چلسی را با شوت به مرکز دروازه و در حالی که رایان به سمت چپ شیرجه رفته بود را تبدیل به گل کرد تا تیمش را با یک گل در زمین برایتون پیش بیندازد.

در ادامه برایتون بیشتر سوار بر بازی شد و به نسبت نمایش بهتری از چلسی داشت، اما تلاش شاگردان گراهام پاتر تا پایان نیمه اول ثمری نداشت تا در ۴۵ دقیقه ابتدایی با یک گل شکست بخورند.

حملات برایتون در دقیقه ۵۴ نتیجه داد و شوت پشت محوطه زمینی لئاندرو تروسارد دور از دستان کپا وارد دروازه چلسی شد تا کار به تساوی کشیده شود.

نتیجه یک بر یک خیلی پابرجا نماند و در دقیقه ۵۶ پاس در عرض جورجینیو را ریس جیمز با شوت استثنایی از پشت محوطه جریمه به طاق دروازه برایتون چسباند تا چلسی دوباره با یک گل مقابل برایتون پیش بیفتد.

در دقیقه ۶۶ جیمز در نقش سازنده گل ظاهر شد و ارسال دقیق او از روی کرنر سمت راست زمین را کورت زوما در شرایط نامتعادلی با ضربه بغل پا زد که توپ در میانه راه به وبستر برخورد کرد و وارد دروازه برایتون شد.

برایتون که موقعیت‌های خوبی را هدر داده بود، پس از گل سوم چلسی تنها دو فرصت جدی دیگر به وجود آورد تا شاگردان لمپارد با مدیریت بازی و حفظ گل‌های خود موفق شوند شروع پُرقدرتی در فصل جدید لیگ جزیره با برتری ۳ بر یک مقابل یاران جهانبخش داشته باشند.

علیرضا جهانبخش، ستاره ایرانی برایتون که در دیدار برگشت فصل گذشته مقابل چلسی یک گل به یادماندنی و تماشایی به ثمر رسانده بود، در نخستین مسابقه فصل جدید از دقیقه ۷۹ به‌عنوان آخرین تعویضی تیمش وارد بازی شد ولی در این مدت کوتاه نتوانست کار خاصی به جز دو نفوذ از سمت راست زمین انجام دهد.

تگ ها


برایتون علیرضا جهانبخش چلسی