آغاز لیگ برتر والیبال با پیروزی پیکان و سایپا

در آغازین هفته لیگ برتر والیبال در سال ۹۷ تیمهای سایپا و پیکان تهران موفق به پیروزی شدند، اما هر دو نماینده شهر ارومیه برابر رقبا شکست خوردند ......


در آغازین هفته لیگ برتر والیبال در سال ۹۷ تیم‌های سایپا و پیکان تهران موفق به پیروزی شدند، اما هر دو نماینده شهر ارومیه برابر رقبا شکست خوردند.
به گزارش مدال، سوت آغاز سی و دومین دوره لیگ برتر والیبال از ساعت ۱۶ امروز (چهارشنبه) با برگزاری شش دیدار در شهر‌های تهران، ارومیه، گنبد، آمل، اردکان و سیرجان به صدا در آمد که در یکی از مهمترین بازی‌ها که در خانه والیبال و در حضور تنها ۱۰۰ تماشاگر انجام شد تیم سایپا با هدایت پیمان اکبری رو در روی تیم عقاب نهاجا که هدایتش بر عهده فرهاد نفرزاده بود قرار گرفت و در پایان نارنجی پوشان پایتخت به لطف خرید‌های خوبشان در این فصل و حضور بازیکنان نام آشنایی هم، چون حمزه زرینی، مجتبی شبان، فرهاد سال افزون و رضا قرا برابر تیم بدون ادعای عقاب بازی سختی را پشت سر گذاشت و در نهایت در دیدا‌ی نزدیک و با حساب سه بر یک به برتری دست یافت.
در ست نخست سایپا تیم برتر میدان بود و با برتری تا پایان ست توانست در اولین ست به پیروزی دست یابد، اما در ست دوم شاگردان نفرزاده روی دیگری از بازی خودشان را نشان دادند و توانستند با پیروزی در ست دوم کار را به تساوی بکشانند. در ست سوم نارنجی پوشان که خطر را بیخ گوششان دیده بودند بسیار هوشمندانه‌تر ظاهر شدند و این ست را به سود خود به پایان بردند، اما در حالی که حساب کار ۲۰ بر ۱۷ به سود سایپا در جریان بود هر دو مربی به تصمیمات داور اعتراض کردند که در ادامه همین اعتراضات باعث شد تا اکبری و نفرزاده درگیری لفظی کوتاهی نیز داشته باشند که در نهایت پیمان اکبری از داور کارت قرمز دریافت کرد.
در ست چهارم شاگردان اکبری اجازه ندادند تا سرنوشت ست دوم برایشان تکرار شود و موفق شدند با ارائه نمایشی هماهنگ‌تر در مجموع سه بر یک به پیروزی برسند.
سایپا که در هر سه ست بازی تیم برتر میدان بود توانست ست‌های بازی را با امتیاز‌های ۲۵-۲۱، ۲۰-۲۵، ۲۵-۲۱ و ۲۵-۱۹ به سود خود به پایان برساند تا با کسب سه امتیاز شیرین و نسبتا راحت گام نخست را محکم بردارد.
از نکات جالب این بازی تجهیز خانه والیبال به سیستم ویدئو چک ساخت ایران بود که توسط محققان دانشگاه امیر کبیر و همکاری هیئت والیبال تهران در این سالن مورد استفاده قرار گرفت.
در دیگر دیدار مهم هفته نخست تیم خاتم، نائب قهرمان فصل گذشته در اردکان و در حضور هواداران پرشورش میزبان شهرداری ورامین یگر تیم مدعی تیم فصل بود که این بازی با وجود برتری میزبان در ست نخست در حال حاصر دو بر یک به سود شهرداری ورامین در ست چهارم در جریان است.
در یکی دیگر از بازی‌ها که در سالن غدیر ارومیه برگزار شد شهرداری این شهر میزبان پیکان تهران بود و در جالی که از حضور تعداد اندکی از هوادارنش نسبت به فصل‌های پیش بهره می‌برد نتوانست برابر پرافتخارترین تیم لیگ کاری از پیش ببرد و در سه ست متوالی شکست خورد تا پیکان همانند سایپا فصل را با برد آغاز کند.
در سایر دیدار‌ها فولاد سیرجان توانست درنا دیگر نماینده ارومیه که با ترکیبی از بازیکنان تیم ملی نوجوانان در لیگ حضور دارد را با حساب سه بر صفر شکست دهد تا سه امتیازی شود.
در سایر دیدار‌ها کاله مازندران در سالن پیامبر اعظم میزبان پیام مشهد است که این بازی دو بر یک‌به سود کاله در جریان است.
همچنین در آخرین بازی شهرداری گنبد رو در روی شهروتد اراک تازه لیگ برتری شده قرار گرفته است که این دیدار هم دو بر صفر به سود گنبدی‌ها جریان دارد.
هفته دوم لیگ برتر والیبال چهارشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد که در مهمترین بازی‌ها شهرداری تبریز به مصاف کاله مازندران می‌رود و شهرادری گنبد میزبان شهرداری ارومیه خواهد بود.
در تهران هم پیکان پذیرای عقاب نهاحا خواهد بود و شهرداری ورامین رو در روی شهرآرا مشهد قرار می‌گیرد. خاتم هم در ارومیه مهمان درنا خواهد بود و فولاد سیرجان به مصاف سایپا می‌رود.
*نتایج کامل هفته اول لیگ برتر والیبال به ترتیب زیر است:
سایپا ۳ - عقاب نهاجا یک (۲۵-۲۱، ۲۰-۲۵، ۲۵-۲۱ و ۲۵-۱۹)
شهرداری ارومیه صفر - پیکان ۳ (۱۸-۲۵، ۲۲-۲۵ و ۲۱-۲۵)
شهرداری گنبد ۲ - شهروند اراک صفر (۲۵-۲۳، ۲۵-۱۳، در ست سوم در جریان است)
فولاد سیرجان ۳ - درنا ارومیه صفر (۲۵-۲۲، ۲۵-۱۸ و ۲۵-۱۹)
کاله مازندران ۲ - پیام مشهد یک (۲۵-۲۳، ۲۵-۱۱، ۲۰-۲۵، در ست چهارم در جریان است)
خاتم اردکان یک - شهرداری ورامین ۲ (۲۵-۲۰، ۲۲-۲۵، ۱۸-۲۵، در ست چهارم در جریان است)
شهرداری تبریز (قرعه استراحت)
 

تگ ها


والیبال