آقایان درکی از فوتبال ندارند/گفتند بازیکنِ در خانه را بازی دهید

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان با انتقاد تند از مسئولان سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: آقایان درکی از فوتبال ندارند!...

به گزارش خبرنگار مهر، رحمان رضایی پس از باخت دو بر صفر ذوب آهن اصفهان مقابل شهرخودرو مشهد گفت: در مورد این دیدار صحبتی ندارم. صحبت من در مورد قانون ۱۱+۵ برای برگزاری بازی در روزهای کرونایی است. کدام مرجع این قانون را گذاشته؟ آیا آنها با فوتبال آشنایی دارند؟ می‌دانند فوتبال با کدام «ت» نوشته می‌شود؟ آیا آنها درک و شعوری از فوتبال دارند؟

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن با انتقاد تند از تصمیم مسئولان سازمان لیگ فوتبال مبنی بر برگزاری حتمی این دیدار افزود: حاضرم با آنها بحث کنم که چگونه آمده‌اند این قانون را وضع کرده‌اند. آنها چه می‌دانند تمرین کردن چیست؟ اینها آشنایی با بازیکن، اردو، هتل رفتن و کنار هم بودن بازیکنان ندارند. درکی از ناهار و شامی که بازیکنان کنار هم می خورند ندارند. آنها هیچ چیزی نمی‌دانند. باید آدم‌های فوتبالی اینها را وزن کنند. هیچکدام از اینها نمی‌دانند یک هفته مربی با ۲۰ بازیکن کار می‌کند اگر تیم ۳۵ بازیکن هم داشته باشد نمی‌تواند با ۱۰-۱۵ تای دیگر با این شرایطی که وجود دارد کار کند.

رضایی تاکید کرد: ساعت ۳ بعدازظهر دیروز تمرین داشتیم. بعد از تمرین تا امروز ظهر ۱۲ بازیکن در اردو بودند و این هفته با ما کار کردند کرونا گرفتند. اینها اصلاً نمی‌فهمند فوتبال چیست. دلیل من این است که آنها چه می‌دانند یک بازیکن باید در ۴-۵ جلسه باقیمانده با مربی کار کند تا بداند تاکتیک چیست و مربی از او چه می‌خواهد. آنها در خانه‌شان نشسته‌اند و این قانون وضع کرده‌اند. هیچ درکی از فوتبال ندارند. متأسفم برای ورزش‌مان که عده‌ای غیر ورزشی برای آن تصمیم اینچنینی می‌گیرند.

وی اضافه کرد: می‌گویند بازیکنی که در خانه است را روز بازی بیاور؛ از دیروز ۵ بعدازظهر تا ۹ صبح امروز ۱۲ بازیکن من مبتلا شده‌اند. اصلاً‌ به اردو هم نرفتیم برای اینکه حتی بازیکنانی هم که امروز بازی کردند مشکوک بودند. می‌خواهند تست راستی‌آزمایی انجام بدهند خنده‌دار است، بازی انجام شد چه تستی؟ برای چه کسی؟ اگر می‌خواستند تست بگیرند باید امروز صبح می‌آمدند. باید دیشب می‌آمدند که ما ۱۱ کرونایی داشتیم.

سرمربی ذوب آهن ادامه داد: می‌خواهم جلوی اینها بنشینم و ببینم آیا می‌فهمند فوتبال با چه «ت» ‌ایی نوشته می‌شود. می‌گویند بازیکنانی که در خانه هستند را صدا بزنید، بیایند. براساس آن قانون ۱۱+۵ ممکن است در تیم چهار گلر منفی باشند. از ۱۲ تا چهار بازیکن دروازه‌بان باشند، اینها می‌دانند هر پستی باید چند بازیکن داشته باشد؟!

وی تاکید کرد اینها فوتبال را نمی‌فهمند. جالب است باشگاه‌ها این قانون را قبول کرده‌اند. شجاعت داشته باشند و تجدید نظر کنند. بگویند اشتباه کردیم. واقعاً می‌توانم بگویم فقط متأسفم. نماینده سازمان لیگ و فدراسیون می‌آید می‌گوید همه چیزهایی که می‌گویید درست است، اما این قوانین وضع شده است.

رحمان رضایی گفت: مگر این قوانین وحی مُنزل هستند که قابلیت تغییر ندارد؟ قوانین باید بنا به مقتضیات زمان فرق کنند. قانون اساسی کشورها پس از یکی دو دهه تجدیدنظر و اصلاح می‌شوند ولی شما حدود یکسال پیش این قانون را وضع کردید. باید تجدید نظر کنید که شاید وقتش را ندارند یا برایشان مهم نیست.

تگ ها


رحمان رضایی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان سازمان لیگ فوتبال