آقای بازیکن! هوچی‌گری با تعصب فرق دارد

اتفاقات رخ داده بعد از بازی سایپا و پرسپولیس باعث شد تا مشخص شود برخی بازیکنان واژه تعصب تیمی را با هوچیگری و رفتار خارج از عرف اشتباه بگیرند ......

اتفاقات رخ داده بعد از بازی سایپا و پرسپولیس باعث شد تا مشخص شود برخی بازیکنان واژه تعصب تیمی را با هوچی‌گری و رفتار خارج از عرف اشتباه بگیرند.

 عصر روز گذشته دیدار تیم‌های سایپا و پرسپولیس در ورزشگاه تختی تهران انجام شد که دو تیم با وجود انجام یک بازی زیبا، به نتیجه بهتر از تساوی ۱-۱ دست پیدا نکردند، اما آنچه بیش از مسائل فنی از این بازی باقی ماند، درگیری‌ها و اتفاقاتی است که بعد از بازی و در تونل این ورزشگاه روی داد. 

بازی تا دقایق پایانی مشکل حاشیه‌ای نداشت اما همه چیز بعد از گلزنی سلیمانی بازیکن سایپا و خوشحالی برخی از بازیکنان این تیم مقابل هواداران پرسپولیس رخ داد. بعد از گل سایپا، بازیکنان نظیر امین حاجی‌محمدی، مهدی سلیمانی و یکی دو نفر دیگر مقابل هواداران پرسپولیس حرکات عجیبی انجام دادند و خوشحالی زائدالوصف برخی از بازیکنان به مذاق هواداران پرسپولیس خوش نیامد و این بازیکنان را هو کردند. 

وقتی که حسین زرگر داور بازی سوت پایان این دیدار را به صدا درآورد، برخی از بازیکنان این تیم نظیر شجاع خلیل‌زاده و رادوشوویچ به این رفتار معترض شدند که البته با وساطت برخی‌ در زمین اتفاقی رخ نداد اما به دلیل فاصله کم رختکن دو تیم و عبور بازیکنان از یک مسیر، این بازیکنان در تونل با یکدیگر دچار درگیری شدند به طوری که مأموران نیروی انتظامی وارد کار شده و آنها را از هم جدا کردند و شاید اگر مأموران نیروی انتظامی آنجا نبودند، اتفاقات بسیار بدی رخ می‌داد. 

درگیری‌ها در تونل از سوی بازیکنان دو تیم ادامه داشت و در این بین حتی بین برخی از بازیکنان درگیری فیزیکی هم رخ داد، اما نکته عجیب، درگیری‌ای بود که نزدیک بود بین علی دایی و رادوشوویچ رخ بدهد که خیلی زود این دو نفر را از هم دور کردند تا اتفاقات تلخ بیشتر از این رخ ندهد. 

اتفاقات فوتبالی و درگیری‌های آن شاید در همه جای دنیا امری متداول باشد اما اینکه علی دایی سرمربی تیم سایپا در اقدامی عجیب با سیلی به صورت یک خبرنگار بزند از نکات تأسف‌آوری است که روز گذشته در ورزشگاه تختی رخ داد و شاید اگر با پدیده شوم اینگونه رفتارها با خبرنگارانی که تنها وظیفه دارند اخبار را اطلاع‌رسانی کنند صورت نگیرد، شاید این مسئله ادامه‌دار باشد. 

سیلی علی دایی به صورت خبرنگار، تنها سیلی به صورت یک فرد نیست بلکه سیلی به صورت خبرنگارانی است که برای اطلاع‌رسانی و نشر اخبار در سرما و گرما در همه محیط‌های ورزشی حضور دارند و البته گاهی برخوردهای مناسب هم با آنها صورت نمی‌‌گیرد. از علی دایی به عنوان فردی که سالها در خارج از ایران و در بالاترین سطح فوتبال حضور داشته، انتظار می‌رود نه تنها در چهارچوب زمین و حتی بیرون از آن به عنوان یک مربی و یک معلم رفتار حرفه‌ای از خود نشان دهد. هر چند که از نقایص ورزشگاه تختی هم نمی‌توان بی‌تفاوت گذشت و شاید همین نزدیکی رختکن‌ها به هم و محل عبور بازیکنان از یک طرف باعث شده باشد که این درگیری‌ها به وجود بیاید.

امید است که چه خبرنگاران و چه بازیکنان و مربیان به اخلاق حرفه‌ای خود پایبند بوده و اقداماتی انجام ندهند که بعدا پشیمانی آن باقی بماند. البته در جریان اتفاقات دیروز نه فقط دایی یا آن خبرنگار، بلکه بازیکنانی هم مقصر بودند که با تنش‌های بی‌جهت و درگیری‌هایی که نه تنها نشان تعصب آنها نیست بلکه آماتور بودن آنها را نشان می‌دهد بلکه باعث شدند که یک بازی پر از چالش‌های فوتبالی به جنجال کشیده شود و شاید این اتفاق باعث شود که حتی کمیته انضباطی و کمیته اخلاق به آن ورود کرده و چند بازیکن یا مربی را محروم کنند. 

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال