آقای تاج،تیم های بی مسولیت را دوست دارید؟

موفقیت تیم ملی ایران و حمایت فدراسیون فوتبال از کارلوس کی روش یک کارنامه قابل توجه است و صعود به جام جهانی که قبل از حضور مهدی تاج به عنوان رئیس در فدراسیون کلی خورده بود نیز یک اتفاق مهم دیگر محسوب می شود ......

موفقیت تیم ملی ایران و حمایت فدراسیون فوتبال از کارلوس کی روش یک کارنامه قابل توجه است و صعود به جام جهانی که قبل از حضور مهدی تاج به عنوان رئیس در فدراسیون کلی خورده بود نیز یک اتفاق مهم دیگر محسوب می شود.

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی-فوق العاده است تیم ملی ایران؛ ما در فوتبال آسیا حرف های زیادی داریم و امیدواریم تیم ملی با برنامه ای که کی روش در اختیار فدراسیون گذاشته در جام جهانی نیز عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشد.

با  این همه آیا شایسته است که فدراسیون فوتبال فقط زیر سایه تیم ملی و برنده بودن این تیم در مقدماتی جام جهانی 2018 خنک شود؟ فدراسیون فوتبال وظایف دیگری ندارد؟

مثلا برگزاری یک لیگ استاندارد با تیم هایی که قانون را اجرا می کنند در حیطه وظایف فدراسیون نیست؟ 

بی مسولیتی و بی تعهدی باشگاه ها در قبال بازیکنان و مربیان موجی از آشفتگی را در فوتبال ما پدید آورده است. وظیفه فدراسیون فوتبال در قبال این بی تعهدی ها چیست؟ مماشات  و آوانس دادن به این تیم ها که هیچ استانداردی در قاموس باشگاهداری آنها تعریف نشده کار چه کسی است؟ بی گمان فدراسیون فوتبال و در راس آن رئیس فدراسیون...

چرا حتما فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا باید به ما هشدار بدهند؟ چرا با چوب زور باید کارها را پیش ببریم؟

صدور کارت بازی برای تیم هایی مانند نفت تهران اوج بی مسولیتی فدراسیونی است که خودش قانون و آئین نامه دارد اما نسبت به آنچه در منشور فدراسیون ثبت شده بی توجه است. این بی قانونی چه حاصلی در بر خواهد داشت؟

تیم هایی مانند سپیدرود هنوز نمی توانند مدارک قانونی دال بر داشتن یک مالک برای صدور پروانه فعاتی خود ارائه بدهند. هیات فوتبال وظیفه اش تیمداری نیست اما سپیدرودی ها خیلی راحت در اتاق نایب رئیس هیات فوتبال که ظاهرا مالک و مدیرعامل این تیم است می نشینند و قرارداد خود را ثبت می کنند. کجای این کار احترام گذاشتن به قانون است؟

مماشات در قبال تیم هایی مانند نفت در آینده محصولاتی در فوتبال ایران تولید خواهد کرد که یکی از آنها سپیدرود است. آیا دو فردای دیگر که بازیکنان و مربیان این تیم با مطالبات سنگین پشت در اتاق این مسول و آن مسول صف کشیدند فدراسیون فوتبال پاسخگو خواهد بود؟

چرا کاری نمی کنیم تا همه تیم ها حول محور قانون مداری دور بزنند؟ فدراسیون فوتبال وظایفی در قبال لیگ ما دارد که یکی از آنها جلوگیری از فعالیت افراد و تیم های بی مسولیت است.

وقتی تیمی این همه طلبکار دارد، آن گاه که یک تیم مدارکی دال بر مالکیت یک نفر ارائه نمی دهد اما به سادگی وارد چرخه رقابت های لیگ می شود این یعنی چه؟ آیا بدان معنا نیست که فدراسیون فوتبال لیگ را فقط از سر رفع تکلیف برگزار می کند؟

تیم ملی مهم و عزیز است؛ ما دوستش داریم و برای اعتلای فوتبال کشورمان سخت تلاش می کنیم اما لیگ جایگاه خودش را دارد. به این رقابت ها نباید بی توجه بود و باید در قابل همه افرادی که در تیم ها فعالیت می کننند احساس مسولیت کرد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال