عربشاهی: آقای تاج! از سرمایه‌ خودتان پول ویلموتس را بدهید!

ضیا عربشاهی با انتقاد از رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: آقای تاج از سرمایه خودتان که قابل شمارش نیست قرارداد ویلموتس را پرداخت کنید!...

به گزارش مدال، ضیا عربشاهی پیشکسوت پرسپولیس درباره شکست غیر منتظره این تیم در دیدار با نفت مسجد سلیمان گفت: پرسپولیس در کارهای ترکیبی و تیمی بسیار ضعیف عمل می‌کند و در واقع هیچ برنامه ای ندارد. با اینکه پرسپولیس بهترین نفرات را در حمله و دفاع دارد اما متاسفانه برنامه ای ندارد. هافبک‌های پرسپولیس علیپور را تغذیه نمی‌کنند در حالی که وظیفه خط میانه تغذیه خط حمله تیم است ولی من در چند بازی اخیر چیزی ندیدم. برعکس تیم تارتار و مسجد سلیمان کاملا با برنامه عمل می‌کرد.

تیم کالدرون کاملا بی برنامه است

وی درباره عملکرد کالدرون گفت: من به دنبال تضعیف آقای کالدرون نیستم اما تا الان چیزی از او ندیدم. به نظر من کالدرون به جای با برنامه و سیستمی بازی کردن بیشتر با کلمات بازی می کند. هر کسی بازی پرسپولیس را تماشا می کند متوجه می شود این تیم برنامه مشخصی ندارد. ولی بازی مسجد سلیمان را تماشا کنید متوجه می شوید این تیم با برنامه بود و در ضد حملات با سرعت فرزاد حاتمی در چند صحنه دروازه پرسپولیس را تهدید کرد. البته پرسپولیس هم چند موقعیت صد درصد داشت که با اشتباه فردی بازیکنان به گل نرسید.

عربشاهی ادامه داد: با وجود اینکه پرسپولیس بهترین نفرات را در اختیار دارد ولی برنامه ای برای گلزنی ندارد، درست مثل کسی که سرمایه دارد ولی نمی تواند از آن استفاده کند. پرسپولیس چه در داخل زمین چه خارج از زمین مهره های مهم و تاثیرگذاری دارد ولی توانایی استفاده کردن از آنها را ندارد.

مربیان ایرانی باید لنز آبی بگذارند تا سرمربی تیم ملی شوند
پیشکسوت پرسپولیس درباره عملکرد ویلموتس و تیم ملی گفت: آقای تاج و سایر آقایان که خود را حامیان تیم ملی می دانند در حال حاضر در حال ضربه زدن به تیم ملی هستند. تاج و آقایان قرارداد نجومی با ویلموتس بستند در صورتی که می توانستند با مبلغ بسیار کمتر مربی ایرانی به خدمت بگیرند.

او در ادامه اظهار داشت: چرا از داشته های خودمان استفاده نمی کنیم؟ چرا خودمان را باور نمی کنیم؟ مگر امیر قلعه نویی و یحیی گل محمدی مربیان بدی هستند؟ حتما باید دنبال چشم آبی ها باشیم؟! مربیان ایرانی حتما باید لنز رنگی بگذارند تا باورشان کنیم!

برانکو با رفتن از پرسپولیس حرفه ای عمل کرد
عربشاهی درباره احتمال بازگشت برانکو به پرسپولیس گفت: از نظر من برانکو نمی تواند کاری از پیش ببرد و با برگشت خود امکان دارد خودش را خراب کند. ضمن اینکه برانکو با رفتن از پرسپولیس بسیار حرفه ای عمل کرد چرا که می دانست در صورت نتیجه نگرفتن وجهه خودش را خراب خواهد کرد. بنابرین احتمال اینکه برانکو هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد بسیار بیشتر از پرسپولیس است.

کی‌روش برای نیمکت تیم ملی یک برند بود
عربشاهی درباره مقایسه کی روش و ویلموتس گفت: باید قبول کنیم کی روش برای تیم ملی یک برند بود یعنی تیم مقابل می دانست مربی ایران کارلوس کیروش است و این از نظر روحی و روانی یک وزنه برای تیم ملی محسوب می شد. در حالی که ویلموتس ۲.۵ میلیون یورویی هیچ وزنه ای برای تیم ملی ندارد. 
او در پایان با انتقاد از رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: آقای تاج الان از سرمایه خودتان که قابل شمارش نیست قرارداد ویلموتس را پرداخت کنید! 

بیشتر ببینید:

آخرین وضعیت ویلموتس در تیم‌ملی و حضور برانکو/ ویدیو

 

 

تگ ها


ضیا عربشاهی برانکو ایوانکوویچ مارک ویلموتس پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال