آقای گل بوندس‌لیگا: فالکائو صربستانی!

لوکا یوویچ، بازیکن جوان و با استعداد صربستانی هم‌اکنون آقای گل بوندس لیگاست. او به راحتی به این سطح از فوتبال نرسیده است....

لوکا یوویچ، بازیکن جوان و با استعداد صربستانی هم‌اکنون آقای گل بوندس لیگاست. او به راحتی به این سطح از فوتبال نرسیده است.

بازیکنان کمی مانند لوکا یوویچ فوتبال خود را آغاز کرده‌اند. او در اولین بازی خود تاثیرگذار ظاهر شد و در حالی‌که تنها ۱۶ سال داشت تنها ۳ دقیقه پس از ورود به زمین در اولین بازی رسمی‌اش برای ستاره سرخ بلگراد گل زد تا جوانترین گلزن تاریخ باشگاه صرب شود. یوویچ در پایان همان فصل با ستاره سرخ قهرمان شد.
لوکا یوویچ پس از ستاره سرخ به بنفیکا پیوست اما نتوانست خود نشان دهد و عملکرد خوبی بر جای نگذاشت تا اینکه چشمان نیکو کواچ، سرمربی وقت اینتراخت او را گرفت. کواچ، لوکا را با قراردادی قرضی به مدت ۲ سال به جمع اینتراختی‌ها اضافه کرد و این آغاز حرکت به سمت ستاره شدن او بود. یوویچ حالا ستاره بوندس لیگاست و هر ۷۸ دقیقه، ۱ گل به ثمر رسانده تا با ۱۵ گل آقای گل بوندس لیگا باشد.
یوویچ یک گلزن مادرزاد است و در محوطه جریمه بسیار خطرناک ظاهر می‌شود. او لمس توپ فوق‌العاده‌ای دارد و با هر دو پای خود می‌تواند گلزنی کند. مدیران ستاره سرخ به یوویچ ۱۶ ساله لقب «فالکائوی صرب» را داده بودند که البته این لقب تا قبل از پیوستن فالکائو به لیگ برتر انگلستان و آمار ضعیفش بود!
بایرن، بارسلونا و لیورپول هم‌اکنون به دنبال جذب یوویچ هستند. کواچ، سرمربی سابق او که هم‌اکنون مربی بایرن مونیخ است می‌گوید: یوویچ بازیکن کاملی است و دربین هم‌سن‌های خود در اوپا بهترین است. خود لوکا یوویچ هم در تشکر از کواج می‌گوید: از کواچ ممنونم. او بود که مرا بیدار کرد و باعث پیشرفتم شد. 
یوویچ ۲۱ ساله در بوسنی متولد شده اما ملیت صربستانی را برگزیده است. او ۳ بار هم پیراهن صربستان را بر تن کرده اما نتوانسته گلی به ثمر برساند. این مهاجم صرب توانست فصل گذشته به همراه اینتراخت قهرمان جام حذفی آلمان شود و حالا ارزشی به مبلغ ۳۵ میلیون یورو داشته باشد.