آقا کریم برای تیم ملی از پول می‌گذرد؟

کریم باقری یکی از گزینه های مربیگری تیم ملی است، اما حضورش در کادر فنی تیم ملی مشروط به پیشنهاد مالی است که فدراسیون فوتبال به او ارایه می دهد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کریم باقری که چند سالی است به عنوان نفر دوم در کادر فنی پرسپولیس حضور دارد بعد از انتخاب اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم  ملی برای کمک به وی دعوت بکار شد  و در روزهایی که از کرونا خبری نبود قرار شده بود کریم توامان در پرسپولیس و تیم ملی حضور داشته باشد. این پیشنهاد کریم با استقبال فدراسیون فوتبال مواجه شد به خصوص در روزهایی که قرار بود تیم ملی تمرین کند بازی های لیگ برتر تعطیل می شد و از همه مهمتر اینکه فدراسیون فوتبال در میانه های راه به کریم پیشنهاد حضور در کادر فنی تیم ملی را داده بود و باید با شرایط کاری او کنار می آمد. اما امروز شرایط تغییر کرده است. زمانی که اردوی تیم ملی آغاز می شود بازی های لیگ برتر تعطیل شده و کریم باید از بین پرسپولیس و تیم ملی یکی را انتخاب کند. به خصوص که در قرارداد کادر فنی تیم ملی آمده که مربی تیم ملی حق هیچ گونه همکاری با باشگاه ها حتی به عنوان مشاور فنی را ندارد. 

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس مشکلی با جدایی کریم باقری ندارد و البته آقا کریم هم نمی خواهد در ادامه مسیر در هر دو تیم باشد. به خصوص که کار در تیم ملی آنقدر سنگین است و به قولی حاشیه دارد که به مربی پرسپولیس اجازه حضور در تمرینات باشگاهی را ندهد اما در این بین پیشنهاد مالی که فدراسیون فوتبال به کریم باقری ارایه می دهد هم مهم است و مبنای تصمیم گیری اش خواهد بود. کریم باقری در فدراسیون فوتبال حاضر شده و با نبی در این باره صحبت کرده است. مدیری که پیش تر در باشگاه پرسپولیس بود و از ملبغ قرارداد کریم باقری با خبر است. نزدیک به ۲ میلیارد تومان که در فصل آتی ازاین عدد هم عبور خواهد کرد. فدراسیون فوتبال اگر نخواهد این عدد را برای کریم در نظر بگیرد باید مبلغ قراردادی که به او پیشنهاد می دهد نزدیک باشد. در غیر اینصورت کریم ترجیح می دهد در کادر فنی پرسپولیس باقی بماند. 

کریم باقری بعد از حضور در فدراسیون فوتبال با اسکوچیچ عکس یادگاری هم گرفت اما هنوز کار تمام نشده است. دبیر کل در این باره اختیار تام ندارد و باید با اعضای هیات رییسه هم صحبت کند و مبلغ قرارداد کریم را تعیین کند. اگر قرارداد مالی که به کریم باقری پیشنهاد می شود باب میل او باشد بعد از بازی های لیگ برتر با کادر فنی باشگاهی اش خداحافظی می کند و مربی تیم ملی می شود. اما یک واقعیت ملموس در تیم ملی وجود دارد. فدراسیون فوتبال به مربیان ایرانی دستمزد اندکی می دهد. حتی پایین تر از تیم های باشگاهی. اکنون قرارداد مربیان تیم های نوجوانان – جوانان و امید ماهانه است و شاید باورش برایتان سخت باشد که بین ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان است. بالاترین مبلغی که فدراسیون فوتبال به یک مربی ایرانی پیشنهاد داده بود فرهاد مجیدی بود؛ ۵۰۰ میلیون تومان. در حالی که برای مربی خارجی دهها برابر و شاید هم بیشتر هزینه می کند. این عدد برای هدایت تیم امید به او پیشنهاد شده بود. یکی از دلایلی که در گذشته هیچ یک از مربیان باشگاهی قبولی نکردند هدایت تیم امید را برعهده بگیرند همین بود و در نهایت فرهاد مجیدی سرمربی تیم امید شد که برای کسب تجربه به هدایت چنین تیم هایی نیاز داشت! و البته در میانه های راه از این تیم جدا شد. 

فدراسیون فوتبال سال هاست به این نتیجه رسیده برای جذب مربی خوب ایرانی هم باید هزینه بکند اما هنوز عادت خود را تغییر نداده است. باید منتظر ماند و دید که آیا این بار فدراسیون فوتبال برای جذب کریم باقری تابو شکنی می کند یا نه؟

بیشتر بخوانید:
آذربایجان‌ تیملری؛ فرار از موقعیت ناکامی مطلق!

سیدعباسی: مدعی اصلی کسب سهمیه هستیم
شجاعی: هر پستی سرمربی صلاح بداند بازی می‌کنم 

تگ ها


تیم ملی ایران کریم باقری پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال