آقا یحیای گل در دادگاه هواداری!

پرسپولیسی ها روی حفظ گل‌محمدی اشتراک نظر دارند اما اختلاف آن ها درباره تصمیمات او، صحبت هایش و پست اینستاگرامی‌ بالا گرفته است....

به گزارش ورزش سه، شکست در دربی، یک اتفاق تلخ برای هواداران پرسپولیس است، مثل بسیاری از شکست های دیگر که تاریخ این باشگاه ثبت شده و هواداران این تیم را ناراحت کرده. اما مدل باخت، موضع کادرفنی و واکنش هواداران، این ناکامی را در کنار از دست رفتن قهرمانی لیگ پانزدهم قرار می‌دهد.

شباهت شب تلخ پرسپولیسی ها در لیگ پانزدهم با شکست مقابل استقلال، در واکنش غیرمنتظره هواداران است. ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ شاید بسیاری انتظار داشتند که ده ها هزار پرسپولیسی در درون ورزشگاه به برانکو و شاگردانش اعتراض کنند که چرا از پس راه آهن بر نیامدید اما آن ها با حمایتی عجیب و باورنکردنی، به تمجید و تشویق از قرمزها پرداختند و همان اتفاق، مقدمه ای شد بر موفقیت سه سال آینده با برانکو ایوانکوویچ.

بعد از باخت شب گذشته و صحبت های یحیی گل‌محمدی نیز، بسیاری انتظار داشتند که اکثریت هواداران پرسپولیس، همگام با سرمربی خود، مواضع او را تکرار کنند اما نگاهی به صفحات اینستاگرامی، کانال های تلگرامی، اکانت های توییتری و گروه های مجازی چیزی خلاف این را نشان می‌دهد.

تنها چیزی که هواداران پرسپولیس به صورت یکدست و یکپارچه بر آن تاکید دارند، حفظ یحیی گل‌محمدی به عنوان سرمربی تیم در فصل آینده است. اما با این اختلافات زیادی هم بین آن ها دیده می‌شود و آن چه سبب شده تا واکنش ها غیرمنتظره جلوه کنند، دوری بخش بزرگی از هواداران پرسپولیس از «توهم توطئه» و قبول شکست در مقابل رقیب سنتی است؛ چیزی که آن ها انتظار داشتند هواداران دیگر تیم ها در چهار سال اخیر از خود نشان دهند و این بار نیز چنین انتظاری را از سرمربی خود می‌کشیدند.

یکی از آن ها در توییتر نوشته است: «باخت مقابل استقلال قابل هضم بود اما مصاحبه یحیی و یادداشتش در اینستاگرام نه». برخی ناظران بر فعالیت های هواداری این واکنش‌ها را رفتاری حرفه‌ای قلمداد کرده‌اند که در فوتبال ایران مشابه آن کمتر دیده شده بود.

در ادامه بخشی از واکنش های توییتری هواداران پرسپولیس و خبرنگاران را مرور می‌کنیم:

* آقا یحیی ما از تو حمایت میکنیم حتی بزرگترین مربی های تاریخ ِ پرسپولیس هم سابقه باخت مقابل آبی ها رو دارند  اما این حمایت تا وقتی ادامه داره که اشتباهات خودت رو گردن کس دیگه ای نندازی چون این حرکت تو فوتبالِ ما خیلی تکراری شده (پرسپولیس نوستالژی)

* ‏اقای گل محمدی دیدی باختن تو  پرسپولیس‌ چه شکلیه اینجا باید قبول کنی اشتباهتو و به فکر جبرانش باشی با مصاحبه و پست  اینستا گرامی و شو اجرا کردن و فرا فکنی فقط از چشم میوفتی. ما هم برات هورا نمیکشیم پس جبران کن لطفا (رضاتو)

* ‏صحبت از دست‌های پشت پرده و نیرویی که نمی‌خواد تیم نتیجه بگیره، همیشه بهترین بهونه برای توجیه کم‌کاری و ضعفه. چه وریا باشه چه یحیی گل‌محمدی (شروین رمضانی)

* ‏چقدر بد آقای گل‌محمدی.اشتباه شما در چینش بازیکنان اشتباه شما است نه اینکه قرار بوده استقلالی‌ها را برنده بازی کنند.اینکه شما از گل دقیقه ۹۳ بازی با گل‌گهر درس نمی‌گیری و برای آشفتگی خط دفاعت برنامه نداری، ایراد شماست نه چیز دیگر. (سحر طلوعی)

* ‏بهانه‌هایی که یحیی گل‌محمدی برای شکست در دربی به زبون آورد، از همون دست بهانه‌هایی بود که سه چهار ساله توسط هوادارای سپاهان، استقلال و تراکتور می‌شنویم.  آقای ‎گل‌ محمدی پرسپولیس به اندیشه‌های شما باخت. (احمدرضا خلیلی)

* ‏بازنده خوب بودن هنری است که یحیی گل‌محمدی هم نداشت،استاد اگر دقیقه ۹۳ گل نمی‌خورد،اگر مهاجمت درست پنالتی می‌زد کی زور اون که می‌خواست می‌رسید؟ (افشین خماند)

* ‏یحیی مربی خوبیه. اگر نقدش میکنیم به خاطر علاقه ایه که به خودش و تیممون داریم، ولی بدتر از تصمیمات فنی و انتخاب هاش تو این مسابقه، مصاحبه ش بعد از بازی بود. بازی یک هیچ باخته رو دو یک بردی اونم با گل دقیقه ۸۸. چهار دقیقه بازی رو نگه میداشتی این حرف و حدیث ها هم مطرح نمیشد. (نیما)

* ‏وقتی سه دو به استقلال باختیم، عادل از برانکو علت باخت رو پرسید گفت تو نیمه اول یه جا اشتباه کردم و به اشتباه من باختیم. اقا یحیی از استادت یاد بگیر، از دیروز یه کلمه نگفتی ترکیبم اشتباه بود تعویض اوساگونا اشتباه بود (هالدینی)

* اگر یک چیز برانکو به ما یاد داده باشه، قبول مسئولیت در روزهای خوب و بد هست


از ما انتظار نداشته باشید مثل رقیب زمین و زمان رو در باخت مقصر بدونیم تا خودمون و اشتباهاتمون دیده نشه! چون پرسپولیسی‌ها اینطوری نیستند و مسئولیت‌پذیرند. حقیقتا باخت امروز صبح بدتر از باخت دیشب بود. (فراز فاطمی مقدم)

تو رو قران تو رو خدا ظرفیتتون رو ببرید بالا، اصلا کاری ندارم به اشتباهات کادرفنی و بازیکن و... ولیبه خدا همیشه این نیست که تیم مورد علاقت برنده باشه، جون هرکی میپرستید ظرفیت و جنبه ی باخت داشته باشید، فحاشی رو همه بلدن. (علی)

یحیی جان ما دوست داریم ولی ما [بقیه] نیستیم ک اگ بگی دستای پشت پرده و وزیر و فلان اشتباه خودت رو یادمون بره و برات دست و جیییغ بزنیم مقصر اول باخت امروز بدون شک خودتی (دست فروش راه راه)

* درسته باید از یحیی انتقاد کنیم، ولی با یه اشتباه و باخت تو پنالتیا اعدامش نکنید (حسین پوکرم)

حالا این که سرانجام چنین واکنش هایی چه خواهد شد، مشخص نیست. اما دستکم موضعی که هواداران پرسپولیس گرفته‌اند سبب شده تا گل‌محمدی از پست اینستاگرامی‌اش عقب نشینی کرده و فعلا بیخیال فعالیت در شبکه های اجتماعی شود. حالا هواداران پرسپولیس انتظار دارند تا کادرفنی تیمشان با ایجاد آرامش در تیم و با در پیش گرفتن روش های مدبرانه، پرسپولیس را دوباره برگردانند و بدون بهانه‌گیری و با حرفه ای گری، همان بازگشتی را رقم بزنند که بعد از یک نیمه ناامیدکننده در دربی ۹۳ رقم زدند.

تگ ها


پرسپولیس تهران یحیی گل محمدی