آلاوس 0-6 بارسلونا؛ صعود موقتی بارسا به صدر

بارسلونا در دیداری جذاب توانست با 6 گل در زمین آلاوس به پیروزی رسیده و با در هم کوبیدن این تیم، به طور موقت صدرنشین لالیگا شود ......


بارسلونا در دیداری جذاب توانست با 6 گل در زمین آلاوس به پیروزی رسیده و با در هم کوبیدن این تیم، به طور موقت صدرنشین لالیگا شود. با این برد بارسا، فشار روی رئال مادرید در بازی با اوساسونا بیشتر شد.
 
به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، بارسا که پس از تساوی مقابل اتلتیکو در بازی برگشت نیمه نهایی کوپا دل ری توانسته بود مجوز حضور در فینال را پیدا کند، با روحیه ای خوب به زمین آلاوس، دیگر فینالیست کوپا دل ری آمده بود.
آلاوس که در دور رفت لالیگا توانسته بود بارسا را در نوکمپ مغلوب کند، در اندیشه خلق یک شگفتی دیگر بود.
بارسا بازی را بسیار هجومی و مسلط آغاز کرد و آلاوس چاره ای جز تجمع در زمین خودی و دفاع کردن نداشت.
دقیقه 3 بازی، مسی روی همکاری با نیمار می توانست خیلی زود بارسا را پیش بیندازد؛ اما شوت زمینی او را پاچکو به دشواری مهار کرد.
ده دقیقه بعد، الکس ویدال با تصاحب توپ در محوطه جریمه، با شوتی محکم دروازه آلاوس را تهدید کرد اما ضربه او با اختلاف اندکی از روی دروازه به بیرون رفت.
کمی بعد نوبت به آلاوس رسید تا روی یک ضد حمله سریع، تا آستانه گلزنی هم پیش برود اما تئو در مصاف تک به تک با تراشتگن، توپ را به بدن گلر بارسا کوبید. در برگشت همان توپ، آندره گومس با گلر آلاوس تک به تک شد و نتوانست از این بخت مسلم استفاده کند و پاچکو توپ را راهی کرنر کرد.
حملات بارسا سرانجام در دقیقه 37 نتیجه داد. پاس عرضی نیمار به راکیتیچ رسید و او هم ویدال را در منطقه راست صاحب توپ کرد. ویدال هم بلافاصله با پاس به جلوی سریع خود، توپ را به محوطه جریمه ارسال کرد تا سوارز جلوتر از مدافعان آلاوس بتواند توپ را از زیر پاهای پاچکو به گل اول بارسا بدل کند.
3 دقیقه بعد، بارسا روی اشتباه مسلم پاچکو به گل دوم هم رسید. یک و دوی ناقص مسی و سوارز که به گلر آلاوس رسیده بود، با مهار ناقص او همراه شد تا نیمار به راحتی در ریباند، گل دوم را به ثمر برساند. نیمه اول با همین دو گل به سود بارسا تمام شد.
آلاوس بلافاصله پس از شروع نیمه دوم می توانست فاصله را به یک گل برساند اما تئو قدر پاس رو به جلوی هم تیمی اش را ندانست و توپ را به آسمان کوبید.
بارسا دقیقه 59 به گل سوم دست یافت. همکاری او با نیمار که با اشتباه مدافع آلاوس همراه شد، مسی را با گلر الاوس تک به تک کرد و فوق ستاره آرژانتینی کار دشواری برای گل کردن توپ نداشت.
دو دقیقه بعد حساب کار 4-0 شد. مسی به قلب خط دفاع آلاوس زد و تکل بلند مدافع آلاوس به دیگر بازیکن این تیم برخورد کرد و یک گل به خودی به ثبت رسید.
آلاوس که دیگر کار را تمام شده می دید بازی را رها کرد و بارسلونا طی 4 دقیقه به دو گل دیگر نیز دست یافت. ابتدا راکیتیچ روی پاس سوارز توپ را به کنج دروازه آلاوس فرستاد و سپس سوارز روی ریباند موفق شد دفع ناقص گلر آلاوس روی شوت نیمار را به گل ششم بدل کند. در واقع بارسا در عرض 8 دقیقه به 4 گل متوالی دست یافت.
در ادامه بازی، بارسلونا با حریف درهم شکسته خود مدارا کرد و به همان برتری 6-0 رضایت داد. حالا بارسا با سه بازی بیشتر از رئال، دو امتیاز بیشتر از این تیم دارد و به طور موقت صدرنشین لالیگا است. باید دید امشب رئال در زمین اوساسونا چه خواهد کرد.
نکته قابل ذکر دیگر، مصدومیت شدید الکس ویدال در انتهای بازی بود و باید دید تیم پزشکی بارسلونا در مورد او چه اعلام خواهد کرد.

تگ ها


لالیگا فوتبال