آلبی سلسته حریف ونزوئلا هم نشد

تیم ملی فوتبال آرژانتین در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برابر ونزوئلا متوقف شد تا همچنان در رتبه پنجم جدول باقی بماند ......

تیم ملی فوتبال آرژانتین در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برابر ونزوئلا متوقف شد تا همچنان در رتبه پنجم جدول باقی بماند.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در آمریکای جنوبی بامداد چهارشنبه برگزار شد که در مهمترین بازی آرژانتین برابر ونزوئلا قرار گرفت. شاگردان خورخه سامپائولی نتوانستند ونزوئلا قعر نشین را شکست دهند و برابر مهمانشان یک بر یک متوقف شدند.

آلبی سلسته در نیمه نخست مالکیت توپ را در اختیار داشت و چند بار دروازه حریف را تهدید کرد اما هیچ یک از ستاره های این تیم در گلزنی موفق نبودند. آنخل دی ماریا هم در دقایق نخست بازی آسیب دید و مجبور به ترک زمین شد. در نهایت ۴۵ دقیقه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در دقایق نخست نیمه دوم ونزوئلا در یک ضد حمله توانست دروازه آرژانتین را باز کند. این گل را جان موریو در دقیقه ۵۰ به ثمر رساند. با این نتیجه آلبی سلسته تا رتبه ششم سقوط کرد. شاگردان خورخه سامپائولی برای به تساوی رساندن بازی تلاش کردند و خیلی زود با گل به خودی ویا نوئوا این اتفاق افتاد. در ادامه آلبی سلسته در حد انتظار ظاهر نشد و نتوانست گل پیروزی را به ثمر برساند. آرژانتین با خوش شانسی و با توجه به شکست دو حریف دیگرش توانست در رتبه پنجم باقی بماند. آلبی سلسته اکنون ۲۴ امتیازی است.

در دیگر بازی مهم برزیل برابر کلمبیا قرار گرفت که این دیدار نیز با تساوی یک بر یک به پایان رسید. ابتدا ویلیان برای برزیل گلزنی کرد اما در ادامه رادامل فالکائو توانست بازی را مساوی کند.

دیدار حساس پاراگوئه و اروگوئه با پیروزی دو بر یک مهمان به پایان رسید. گل های این تیم را فدریکو والورده و گوستاوو گومس (گل به خودی) به ثمر رساندند و تک گل پاراگوئه توسط آنخل رومرو وارد دروازه مهمان شد. اروگوئه با این برد به رتبه دوم جدول صعود کرد و با یک امتیاز بالاتر از کلمبیا ۲۶ امتیازی قرار گرفت.

شکست عجیب شیلی برابر بولیوی در این روز اتفاق افتاد. این اتفاق موجب شد شیلی به رتبه ششم سقوط کند و پایین تر از آرژانتین قرار بگیرد. این دیدار با نتیجه یک بر صفر به نفع بولیوی پایان یافت.

پرو نیز با شکست اکوادور توانست تا رتبه چهارم صعود کند. این دیدار با نتیجه دو بر یک به نفع مهمان پایان یافت و پرو ۲۴ امتیازی شد.

از این منطقه تنها صعود برزیل به جام جهانی قطعی شده است و هفته پایانی برای تیم های دیگر این منطقه به جز بولیوی و ونزوئلا سرنوشت ساز خواهد بود. چهار تیم نخست به صورت مستقیم راهی جام جهانی می شوند و تیم پنجم به پلی اف خواهد رفت و برابر نماینده اقیانوسیه بازی خواهد کرد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال