آلمان ۲ - ۲ آرژانتین؛ بازگشت امیدبخش آلبی سلسته

آلمان در دیداری که با دو گل از آرژانتین پیش بود، در نهایت به کسب یک تساوی رضایت داد...

به گزارش خبرنگار مدال، امشب و از ساعت ۲۲:۱۵ تیم ملی آلمان در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک میزبان تیم ملی آرژانتین بود که این دیدار در نهایت با تساوی ۲-۲ همراه بود.

بازی با برتری محسوس میزبان آغاز شد و ژرمن‌ها آمده بودند در تکرار فینال جام جهانی ۲۰۱۴ باز هم آرژانتین را مغلوب کنند. تنها بازیکن از ترکیب دو تیم که در آن فینال حاضر بود، کسی نیست جز مارکوس روخو.

آلمان بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت و سرانجام در دقیقه ۱۵، پاس دقیق کلوسترمان موقعیت را برای سرژ گنابری آماده کرد و او هم با یک حرکت زیبا دروازه آرژانتین را گشود تا میزبان خیلی زود پیش بیافتد. حملات آلمان ادامه داشت و در دقیقه ۲۲، باز هم روی حرکت زیبای کلوسترمان، گنابری در جناح راست صاحب توپ شد و پاس در عرض عالی او را کای هاورتز به گل دوم مانشافت تبدیل کرد تا برتری میزبان دوبرابر شود.

آرژانتین در غیاب ستارگان نامداری مثل مسی و ایگواین سردرگم به نظر می‌رسید و آلمان هم‌چنان تیم برتر میدان بود. در دقیقه ۳۰، ضربه آزاد فوق‌العاده هالشتنبرگ با برخورد به تیر افقی راهی به دروازه مارکزین پیدا نکرد. لحظاتی بعد این بار رودریگو دی پائول با یک ضربه استثنایی تیر دروازه ترشتگن را به لرزه درآورد.

در دقایق رو به پایان نیمه اول این آلبی سلسته بود که تاحدی از زیر فشار شاگردان یواخیم لوو خارج شد و برای رسیدن به گل تلاش می‌کرد. تلاش دو تیم بی‌نتیجه بود و نیمه اول با برتری ۲-۰ آلمان به پایان رسید.

ژرمن‌ها نیمه دوم را هم هجومی آغاز کردند و در دقیقه ۵۴ سرژ گنابری با مارکزین تک به تک شد اما در بازکردن دروازه ناکام ماند. اما در دقیقه ۶۵، لوکاس آلاریو که تازه به میدان آمده بود روی ارسال آکونیا، با یک ضربه سر فوق‌العاده دروازه ترشتگن را باز کرد تا اختلاف به حداقل برسد.

بعد از این گل آرژانتین بازی را با روحیه بهتری دنبال می‌کرد و چندین چندبار دروازه آلمان تا آستانه فرو ریختن پیش رفت اما هر بار مدافعین آلمان در آخرین لحظه توپ‌ها را برگشت دادند. اما حملات آرژانتین در نهایت به ثمر نشست و آلاریو با یک نفوذ عالی، اوکامپوس را در موقعیتی ایده‌آل قرار داد و ضربه او با برخورد به مدافعین منحرف شد و وارد دروازه ترشتگن شد. در ادامه اتفاق خاصی رخ نداد و این بازی جذاب با تساوی ۲-۲ به پایان رسید.

اخبار مرتبط:

گل اول آلمان به آرژانتین توسط سرژ گنابری/ ویدیو

تگ ها


دیدار دوستانه مانشافت آلبی سلسته فوتبال جهان یواخیم لوو آلمان آرژانتین آلمان-آرژانتین Intercontinental Cup فوتبال