آلمان- آرژانتین؛ محرومیت مسی، مصدومیت مانشافت

دیدار دوستانه آلمان و آرژانتین امشب در حالی در ورزشگاه زیگنال ایدوناپارک برگزار می‌شود که یوگی لو تقریبا یک تیم کامل را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد....

دیدار دوستانه آلمان و آرژانتین امشب در حالی در ورزشگاه زیگنال ایدوناپارک برگزار می‌شود که یوگی لو تقریبا یک تیم کامل را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد.

آلمان و آرژانتین در سه دهه گذشته، سه بار در فینال جام‌جهانی مقابل هم قرار گرفته‌اند. فینال 1986،1990 و 2014. دیدار امشب دوتیم به دودلیل خیلی اهمیت پیدا کرده است. حاشیه اول بیرون ماندن مانوئل نویر از ترکیب اصلی و بازی کردن ترشتگن است. اتفاقی که با واکنش مدیران بایرن روبه‌رو شد و تهدید کردند در صورتی که نویر گلر اول مانشافت نباشد، بازیکنانشان را در اختیار تیم‌ملی قرار نمی‌دهند. نکته جالب اینکه از تیم قهرمان جام جهانی 2014 که مقابل آرژانتین قرار گرفت، تنها مانوئل نویر شرایط بازی کردن داشت که او هم به خاطر تصمیم کادرفنی نیمکت‌نشین خواهد بود. آلمان‌ها با بحران عجیب مصدومیت مواجه شده‌اند. لروی سانه، تونی کروس، یوناس هکتور، گورتزکا و هوملز فقط چندمصدوم از فهرست 12تایی مصدومان تیم لو هستند. اتفاقی که باعث شده یوگی لو بازیکنان جوانی مانند لوکا والداشمیت و سوات سردار و ندیم امیری را به اردو دعوت کند و احتمالا فرصت بازی هم به آنها بدهد.

در اردوی آرژانتین اما غایب بزرگ کسی جز لیونل مسی نیست؛ ستاره فوتبال دنیا بعد از اعتراض و توهین به کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی در جریان برگزاری رقابتهای کوپاآمریکا با محرومیت سه ماهه روبه‌رو شده و در این دیدار غیبت دارد. جز لیونل مسی، آنخل دی ماریا، آگوئرو و ایکاردی هم به این اردو دعوت نشده‌اند و اسکالونی برنامه جوانگرایی‌اش را با شدت بیشتری دنبال می‌کند تا در کوپای سال آینده با آرژانتین پوست‌اندازی کرده روبه‌رو باشیم. از طرف دیگر غیبت بازیکنان دوتیم ریورپلاته و بوکاجونیورز که باید چندروز دیگر دیدار برگشت نیمه نهایی جام لیبرتادورس را برگزار کنند، دست‌های اسکالونی را مانند یوگی لو خالی و بسته نگه داشته است.

***

ترکیب احتمالی آلمان: ترشتگن، هالستنبرگ، زوله، اشتارک، کالسترمن، گوندوگان،کیمیچ، براندت، رویس، هاورتز، والداشمیت

ترکیب احتمالی آرژانتین: مارچسین، ساراویا، اوتامندی، روخو، تالیافیکو، دی پاول، پاردس، پریرا، آکونیا، مارتینز، دیبالا

تگ ها


یادداشت یادداشت‌های اختصاصی پیش بازی آلمان آرژانتین UEFA Champions League فوتبال