آلمان ۴-۲پرتغال؛ معادلات گروه مرگ پیچیده شد

آلمان موفق شد با ارائه یک نمایش خوب و با نتیجه ۴-۲ پرتغال را شکست دهد....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از توقف غیرمنتظره فرانسه مقابل مجارستان، دو تیم آلمان و پرتغال در دیگر بازی این گروه به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه در نهایت با نتیجه ۴-۲ به سود آلمان خاتمه یافت.

آلمان شروع فوق العاده ای داشت و توانست در همان دقایق ابتدایی بازی توسط رابین گوسنس به گل اول دست پیدا کند اما این بازیکن در موقعیت آفساید قرار داشت تا این گل مردود اعلام شود.

در دقیقه ۱۲ این تونی کروس بود که می توانست دروازه پرتغال را باز کند اما ضربه او توسط مدافعان فرانسه از دست رفت تا یک فرصت دیگر برای آلمان هدر رفته باشد.

در دقیقه ۱۵ و برخلاف جریان بازی این پرتغال بود که موفق به گلزنی شد. حرکت تیمی فوق العاده بازیکنان پرتغال باعث شد توپ درون محوطه جریمه به دیه گو ژوتا برسد؛ این بازیکن در حالی که می توانست خودش به توپ ضربه بزند فداکاری قابل توجهی انجام داد و در دهانه دروازه کریستیانو رونالدو را صاحب توپ کرد. این بازیکن نیز موفق شد دروازه خالی آلمان را باز کند و تیمش را با یک گل پیش بیندازد.

در دقیقه ۳۵ بالاخره حملات آلمان نتیجه داد و این تیم توانست گل تساوی را به ثمر برساند. ارسال جاشوا کیمیش به روی دروازه با ضربه والی گوسنس همراه شد؛ توپ او در دهانه دروازه با اشتباه روبن دیاز وارد دروازه پرتغال شد تا یک گل به خودی به ثبت برسد و کار به تساوی کشیده شود.

حملات آلمان بعد از گل تساوی نیز ادامه داشت و این تیم در دقیقه ۳۹ به گل برتری دست یافت. بعد از یک کش و قوس درون محوطه جریمه پرتغال باز هم یک گل به خودی این بار توسط رافائل گریرو به ثبت رسید تا نتیجه ۲-۱ شود.

در ادامه نیمه اول حملات دو تیم نتیجه نداد تا بازی در پایان ۴۵ دقیقه ابتدایی با همان نتیجه ۲-۱ به سود آلمان خاتمه پیدا کند.

آلمان در نیمه دوم نیز شروع فوق العاده ای داشت و موفق شد گل سوم را وارد دروازه پرتغال کند. حرکت خوب رابین گوسنس از جناح چپ با ارسال او به دهانه دروازه همراه شد و کای هاورتز دروازه خالی پرتغال را باز کرد تا نتیجه ۳-۱ شود.

در دقیقه ۶۰ آلمان موفق شد گل چهارم را هم به ثمر برساند. حرکت خوبه جاشوا کیمیچ از جناح راست و ارسال به دهانه دروازه با ضربه سر رابین گوسنس همراه شد تا نتیجه ۴-۱ شود.

در دقیقه ۶۷ پرتغال موفق شد فاصله را به دو گل کاهش دهد. کریستیانو رونالدو در دهانه دروازه و پیش از اینکه توپ راهی اوت شود روی آن اثر گذاشت‌. پاس او مقابل دروازه خالی به دیه‌گو ژوتا رسید و این بازیکن گلزنی کرد تا نتیجه ۴-۲ شود.

در دقیقه ۷۹ پرتقال می توانست یکی دیگر از گلها را جبران کند اما شوت سرکش و فوق العاده رناتو سانچز با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد و برگشت داده شد.

در ادامه مسابقه نیز حملات پرتغال نتیجه نداد تا بازی با همان نتیجه ۴-۲ به سود آلمان خاتمه پیدا کند و این تیم به صعود به مرحله بعد بسیار امیدوار شود.

تگ ها


تیم ملی آلمان تیم ملی پرتغال یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان فوتبال