آلمان 0-0 فرانسه؛ تساوی ابرقدرت ها!

در چارچوب هفته اول رقابت های لیگ ملت های اروپا، دو تیم فرانسه و آلمان در ورزشگاه آلیانتس آرنا شهر مونیخ به مصاف هم رفتند و در نهایت بازی با حساب 0 بر 0به پایان رسید ......

 در چارچوب هفته اول رقابت های لیگ ملت های اروپا، دو تیم فرانسه و آلمان در ورزشگاه آلیانتس آرنا شهر مونیخ به مصاف هم رفتند و در نهایت بازی با حساب 0 بر 0 به پایان رسید. پیش از آغاز دیدار نیز تونی کروس جایزه خود به عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال آلمان را دریافت کرد.

در ده دقیقه ابتدایی بازی این ژرمن های میزبان بودند که کار را در اختیار داشتند با حفظ توپ و بازی مالکانه خود به دنبال پیدا کردن روزنه ای برای نفوذ به سمت دروازه قهرمان جهان بودند اما در ده دقیقه نخست خطر جدی رخ نداد.

دقیقه11 فرانسوی ها صاحب یه ضربه خطا شدند و سانتر و گریزمان را مدافع آلمان دور کردند. در ادامه کار اما بازی متعادل تر شد و خروس ها نیز از کناره ها حملاتی را ترتیب دادند.  دقیقه 18 اولین موقعیت جدی بازی رخ داد و شوت ورنر توسط آرئولا به راحتی مهار شد تا یخ بازی کمی آب شود. چند دقیقه بعد بازهم آرئولا سانتر گینتر را دفع کرد تا بازی مساوی ادامه پیدا کند. در ادامه تا دقیقه 30 بازی آرام و بی موقعیت دنبال شد و دو تیم دست به حملات جدی نزدند. 

در ادامه کار هم بازی با برتری نسبی ژرمن ها دنبال شد اما موقعیت خطرناکی روی دروازه خروس ها ایجاد نشد و بازی همچنان با بازی مالکانه پسران لو ادامه پیدا کرد. دقیقه 35 تازه یخ بازی به طور جدی ذوب شد. ابتدا ضربه سر هوملس از روی کرنر ارسالی دروازه آرئولا را نصف و نیمه لرزاند و سپس در طرف دیگر زمین ضربه ژیرو را مانئول نویر با یک دایو جمع کرد تا بازی جان تازه ای بگیرد. در دقایق پایانی نیمه اول نوبت هنرنمایی نویر بود. کاپیتان ژرمن ها با یک عکس العمل زیبا ضربه ام باپه را دفع کرد. در نهایت نیمه نخست با تساوی 0 بر 0 به پایان رسید.

اولین موقعیت جدی نیمه دوم تک به تک فرانسوی ها با نویر بود که این دروازه بان توپ را مهار کرد. دقیقه 63 شوت سهمناک کیمیش به شکلی خطرناک روانه اوت شد. دو دقیقه بعد دروازه بان پی اس جی خوش درخشید و ضربه مارکو رویس را با یک جایگری مناسب سیو کرد تا بازی 0 بر 0 بماند. اواسط نیمه دوم بازی طراوت تازه ای گرفت و دو تیم با حملات خود بازی را جذاب کردند.

دقیقه 69 نوبت ام باپه بود تا دروازه نویر را بلرزاند اما ضربه او چندان چنگی به دل نزد و به بیرون رفت. دقیقه 72 بازهم آرئولا خوش درخشید تا جای خالی لورس اصلا حس نشود و ضربه بازیکنان آلمان را از گوشه سمت چپ دروازه سیو کرد. سه دقیقه بعد بازهم آرئولا چشم ها را خیره کرد. او شوت توماس مولر را به شکلی فوق العاده دفع کرد تا خروس ها بازهم گل نخورند. دقیقه 76 ضربه سر نه چندان محکم هوملس بار دیگر توسط آرئولا گرفته شد. در نهایت اما بازی با تساوی 0 بر 0 به پایان رسید و روند 27 بازی شکست ناپذیری ژرمن ها در خانه ادامه یافت.

در مونیخ بارش باران هم به شدت در جریان بود و آخرین باری فرانسوی ها در زیر باران بودند، جشن قهرمانی جهان را برپا کردند.

تگ ها


اخبار روز فوتبال