آلوز: هرچه دارم از بارساست؛ فراتر از یک باشگاهیم

دنی آلوز می گوید، برای ادای دین به بارسلونا برگشته و اطمینان دارد که می تواند مهره خوب و موثری باشد....

به گزارش "ورزش سه"، مراسم معارفه دنی آلوز در بارسلونا امروز با حضور ۱۰۳۷۸ هوادار و در نوکمپ برگزار شد. نسبت به معارفه ژاوی ۱۰۰۰ نفر بیشتر در ورزشگاه حضور داشتند تا مشخص شود بارسایی ها چه علاقه ای به ستاره برزیلی دارند.

آلوز که بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ برای بارسا بازی کرد و فاتح ۲۳ جام شد، تا پایان فصل قرارداد بسته ولی بند تمدید یک ساله نیز در آن قرار دارد. آلوز احتمالا ۲ ژانویه برابر مایورکا اولین بازی خود را انجام خواهد داد. او قرار است پیراهن شماره ۸ را نیز به تن کند.

پس از اتمام معارفه، آلوز در نشست خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:« به تن کردن دوباره پیراهن بارسا افتخار بزرگی است. مدت ها پیش فرصت بازی برای بارسا و کسب افتخارات زیادی با این پیراهن را داشتم و حالا فرصتی دوباره نصیبم شده تا دوباره آنها را زندگی کنم. مدتی است که بازسازی بارسا شروع شده و معتقدم بارسلونا جایی است که باید در آن لحظاتی خاص را تجربه کرد و ساخت. برای این ما فراتر از یک باشگاه هستیم.»

بازگشت به بارسا:« روزهای خاصی را پشت سر گذاشتم. حضور دوباره در رختکن بارسا و ملاقات با هم تیمی های قدیمی به من حس در خانه بودن را منتقل کرد. بدون شک مشاهده بازیکنان جوان و آینده دار در بارسا شادی زیادی را به من منتقل کرد. یاد خاطرات زیادی افتادم و امیدوارم بتوانم بازهم هواداران را شاد کنم. در یکی دو سال گذشته بیشتر اخباری منفی از بارسا شنیده ایم و حالا زمان تغییر است. برای تغییرات باید مثبت اندیش بود. نباید فکر کرد راه حلی برای مشکلات نیست. این جاه طلبی و انگیزه بالای ماست و برای خروج از بحران از باشگاه گرفته تا هواداران فقط باید متحد باشیم. انگیزه بالایی داریم و اینجا هستیم تا بارسا را دوباره به جاده موفقیت برگردانیم.»

نیاز به تغییرات:« همیشه گفته ام که در بارسا خیلی چیزها باید عوض شوند و تنها چیز تغییرناپذیر، روح مبارزه و انگیزه تیمی است. شاید نسبت به گذشته موهایم کم پشت تر شده ولی من همان دنی آلوزی هستم که می شناسید. ارزش های بارسا را می شناسم و می دانم که این باشگاه چه تاریخ پرباری دارد.»

صحبت با لاپورتا:« بله بسیار اصرار داشتم که برگردم و با لاپورتا در این مورد حرف زدم. می خواستم و می توانم به بارسا کمک کنم. بارسا به من همه چیز داده و می خواهم ادای دین کنم. اجباری روی خودم نمی بینم ولی کمک به بارسا باعث افتخارم است. از ژاوی هم درخواست بازگشت کرده بودم و در نهایت با من تماس گرفت و چراغ سبز نشان داد. باقی کارها دیگر ساده بود. معتقدم خواستن توانستن است. مردم شاید روی پول و دستمزد توجه زیادی داشته باشند ولی برای من مهم نیست. نیاز به فکر کردن به مادیات نبود و تنها می خواستم برگردم و به بارسا کمک کنم. می خواستم بخشی از روند بازسازی باشم.»

حضور در ترکیب ثابت:« همیشه می خواهم نفر اول باشم و برایش می جنگم. اینجا نیستم تا وقتم را تلف کنم. زندگی در بارسلونا خیلی زیباست. اینجا هستم تا بازی کنم و برای جضور در ترکیب مبارزه خواهم کرد. به بارسا برنگشته ام چون با رئیس و ژاوی رفاقت دارم یا ۸ سال بازیکن باشگاه بودم. تلاش خواهم کرد تا ثابت کنم مهره خوبی برای بارسا هستم. سن فقط یک عدد است و خیلی از بازیکنان هم سن من هنوز در بالاترین سطح بازی می کنند. من هم تفاوتی ندارم.»

تگ ها


دنیل آلوز پاری سن ژرمن بارسلونا