آلکنو تصمیم نهایی را گرفت؛ این ۲۵ نفر در ایتالیا

بزرگترین غایب لیست تیم ملی والیبال را می توان پیمان اکبری، مربی سال های اخیر تیم ملی دانست....

به گزارش "ورزش سه"، جمعه بیست‌و‌چهارم اردیبهشت زمان تعیین‌شده از سوی فدراسیون جهانی است تا کشورهای حاضر در لیگ ملت‌ها فهرست ۲۵ نفره خود را به‌منظور حضور در این مسابقات اعلام کنند.


بعد از کش و قوس های فراوان و خط خوردن چند بازیکن طی هفته های اخیر بالاخره آلکنو لیست ۱۷ نفره بازیکنان تیم ملی والیبال را جهت حضور در لیگ ملت ها به شرح زیر اعلام کرد:


میلاد عبادی‌پور، رضا عابدینی، سعید معروف، سیدمحمد موسوی، پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت‌پور، مسعود غلامی، امیر غفور، صابر کاظمی، محمدجواد معنوی‌نژاد، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی، میثم صالحی، محمدطاهر وادی، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار و بردیا سعادت


این یعنی آخرین خط خورده های لیست تیم ملی مهدی مرندی در پست لیبرو و مرتضی شریفی در پست دریافت کننده بودند.


همچنین آلکنو لیست کادر اعزامی تیم ملی به ایتالیا را با خط کشیدن روی نام چند نفر به خاطر محدودیت ها به این شکل اعلام کرد:


توماسو توتولو (دستیار اول)، محمدرضا تندروان (دستیار دوم)، سیامک افروزی (پزشک و تراپیست)، نوید مشجری (آنالیزور)، مهدی خباز (بدنساز) و مانلی کسرایی (مترجم)
این یعنی آلکنو تصمیم گرفته مترجم خود را به لیگ ملت ها ببرد، اما روی نام پیمان اکبری، مربی باسابقه تیم ملی خط قرمز کشیده؛ اتفاقی که فدراسیون در هفته های اخیر اصرار داشت رخ ندهد.


آلکنو روز گذشته در ابتدای تمرین پنج‌شنبه پیش از اینکه سوت آغاز تمرین را بزند، طی جملات کوتاهی خطاب به بازیکنان و همکارانش در کادر فنی گفت: با توجه به اختیاری که از سوی رئیس فدراسیون دارم، بر اساس نیاز تیم درخصوص بازیکنان و اعضای کادر فنی تصمیم می‌گیرم. مسئولیت انتخاب با من است.


امیر خوش‌خبر سرپرست تیم ملی، پس از دریافت فهرست آلکنو به روابط عمومی فدراسیون والیبال گفت: فهرست تیم ملی را همانگونه که آلکنو اعلام کرده بود، به فدراسیون جهانی ارسال کردیم. البته فدراسیون جهانی پس از جلسه‌ای که سه‌شنبه گذشته با مسئولین تیم‌ها داشت، مجوز داد که تیم‌ها بتوانند تا زمان ورود به ایتالیا (محل برگزاری لیگ ملت‌ها) در فهرست ۲۵ نفره خود تغییر ایجاد کنند. به همین دلیل آلکنو اعلام کرد مهدی مرندی و مرتضی شریفی همچنان در تمرینات حضور داشته باشند. جواد کریمی هم که به دلیل مصدومیت جزئی سعید معروف در چند جلسه تمرین گذشته تیم ملی حضور داشت، قرار شد شنبه هم در اردو حاضر باشد. مصدومیت معروف برطرف شده و او شنبه در تمرینات حاضر خواهد بود.


خوش‌خبر همچنین با تقدیر از عملکرد پیمان اکبری در طول اردوهای تمرینی تیم ملی گفت: اکبری از مربیان ارزشمندی است که طی سال‌های گذشته برای تیم ملی بسیار زحمت کشید و نقش موثری در نتایج کسب‌شده داشت. این تصمیم آلکنو بر اساس اختیاراتش است که برای لیگ ملت‌ها اکبری در ترکیب کادر فنی نباشد، ولی آلکنو اظهار امیدواری کرد که درصورت افزایش سهمیه بتوانیم در توکیو این مربی ارزنده را همراه داشته باشیم.

تگ ها


والیبال تیم ملی والیبال ایران