آلکنو، نزدیک ترین گزینه به نیمکت والیبال ایران

از ۴۰ روز قبل خبر مذاکرات ایران با سرمربی سابق روسیه به بیرون درز کرد و حالا گویا دوطرف به توافقاتی هم دست پیدا کرده اند....

به گزارش "ورزش سه"، مدت زیادی از جدایی ایگور کولاکوویچ می گذرد و هنوز فدراسیون والیبال برای انتخاب جانشین او به جمع بندی نرسیده است. دیروز در نشست کمیته فنی با داورزنی، رییس فدراسیون و کارشناسان به نتیجه رسیدند که سرمربی جدید باید حتما خارجی و جزو مربیان تراز اول جهان باشد.


این خروجی از جلسه کمیته فنی یعنی پروژه انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی منتفی شده است. از سوی دیگر پرونده ای که از چندی پیش باز شده بود، حالا خیلی جدی تر دنبال می شود.
حدود ۴۰ روز قبل خبر مذاکرات ولادیمیر آلکنو، سرمربی سابق تیم ملی روسیه و فعلی زنیت کازان با فدراسیون والیبال به بیرون درز کرد و حتی دبیر فدراسیون هم این موضوع را تایید کرد. 


در روزهایی که برخی معتقدند داورزنی با سرمربی جدید تیم ملی به توافق رسیده و برگزاری جلسات بیشتر جنبه نمایشی دارد، حالا آلکنو نزدیک ترین گزینه به نیمکت ایران به حساب می آید.


فدراسیون والیبال مذاکرات مثبت با آلکنو را تکذیب نکرده و بعید نیست به زودی این مربی سرشناس روس که سابقه همکاری با سعید معروف در تیم زنیت کازان را هم دارد، با عقد قراردادی هدایت ایران در المپیک را برعهده بگیرد.
آلکنو قبلا در گفت و گویی ضمن تایید مذاکرات با ایران از علاقه خود برای سرمربیگری در تیم ملی ایران در المپیک توکیو خبر داده بود.

تگ ها


تیم ملی والیبال ایران والیبال