آلگری خوش‌شانسی را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهد

ماسیمیلیانو آلگری سرمربی سابق باشگاه یوونتوس از اهمیت شانس در فوتبال گفت و آن را فاکتوری بسیار مهم در راه موفقیت دانست و گفت خوش‌شانسی را به چیزهای دیگر ترجیح می‌دهد....

آلگری خوش‌شانسی را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهد

به گزارش مدال؛ «ماسیمیلیانو آلگری» سرمربی نامدار ایتالیایی که پایان فصل گذشته پس از پنج سال حضور روی نیمکت یوونتوس از جمع بیانکونری‌ها جدا شد، تصمیم گرفته یک سال استراحت به استراحت بپردازد و از فصل بعدی به فوتبال بازگردد. آلگری که در دوران حضورش در تورین هر پنج سال موفق به قهرمانی در سری‌آ شد و  سه قهرمانی در جام حذفی ایتالیا نیز تجربه کرد، اکنون در لیورونو، محل تولد خود، تعطیلاتش را سپری می‌کند.

او در مصاحبه با سایت LivornoSera.it در مورد تصمیم‌اش برای استراحت یک‌ساله گفت: «پیش از فسخ با یوونتوس سه روز به خانه آمدم. دریا به من راه درست را نشان داد.»

در ادامه او با سوال بسیار جالبی مواجه شد و پاسخ جالب‌تری به سوال داد: «شانس در فوتبال چقدر اهمیت دارد؟»

او در پاسخ گفت: «بعد از تحمل پنج شکست با کالیاری، در هفته ششم باید به مصاف میلان می‌رفتیم. ما عالی بازی کردیم، جای شکی نیست، روسونری در دقیقه 92 اما صاحب یک ضربه کرنر شد، کرنر ارسال و آمبروزینی روی توپ اثر گذاشت اما توپ تنها چند سانتی‌متر روی خط ماند و گل نشد! دریافت آن گل می‌توانست باعث اخراج من شود، اما من سرمربی تیم ماندم و با کالیاری به رتبه نهم سری‌آ رسیدیم که بهترین رتبه این تیم در سری‌آ در عصر سه امتیازی بودن بردها است. چند سال بعد گل رودنی استراسر برابر کالیاری برای قهرمانی میلان در ایتالیا کلیدی بود، در فصل دوم دز یوونتوس ما به لطف گل کوادرادو در دقیقه 92 توانستیم دربی را برابر تورینو پیروز شویم. به نظرم بهتر است که کمتر خوب باشیم و بیشتر شانس داشته باشیم تا اینکه برعکس این موضوع باشد که تیم خوبی باشیم اما شانس نداشته باشیم.»

بیشتر بخوانید:

دیبالا کلید انتقال نیمار به یوونتوس

تگ ها


ماسیملیانو آلگری شانس در فوتبال سری آ استراحت آلگری یوونتوس سری آ فوتبال