آلیسون بکر، فقط با آندره‌آ پیرلو قابل مقایسه است

مربی دروازه‌بانهای لیورپول با ستایش از آلیسون سنگربان اول این تیم می‌گوید او با توپ آنقدر راحت است که از این نظر می‌توان به آندره‌آ پیرلو مقایسه‌اش کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، جک رابینسون، مربی دروازه‌بانهای لیورپول با ستایش از شاگرد برزیلی‌اش آلیسون بکر که سنگربان اول قرمزهای آنفیلد است می‌گوید آلیسون با توپ آنقدر راحت است و زمانی که توپ را در اختیار دارد چنان آرامشی دارد که از این نظر فقط با آندره‌آ پیرلو قابل مقایسه است.

آلیسون در تابستان ۲۰۱۸ با قراردادی ۷۹ میلیون دلاری راهی لیورپول شد. بعد از مدتها ناکامی لیورپول در پیدا کردن دروازه‌بانی بی فراز و نشیب، آلیسون خیال این تیم را از بابت دروازه‌اش راحت کرد.

رابینسون که به عنوان مربی دروازه‌بانها زیر نظر یورگن کلوپ فعالیت می‌کند در گفتگو با وبسایت رسمی لیورپول درباره آلیسون گفت:" او فوق‌العاده است. فقط می‌شود با پیرلو مقایسه‌اش کرد. با توپ آنقدر راحت است که حتی در شرایط پرفشار هم از توپ ترسی ندارد و می‌خواهد توپ تنها در اختیار خودش باشد. حتما در بازی‌های لیورپول قدرت روانی و آرامش او را دیده‌اید. حتی وقتی اطراف آلیسون پر از شلوغی و آشوب است، او به راحتی می‌تواند بازی کند".

مربی دروازه‌بانهای لیورپول در ادامه گفت:" ما تیمی هستیم که حملات سریع در دستور کارمان است. برای همین خیلی مهم است که بازی را سریع راه انداخته و بازی سازی‌مان سرعت بالا داشته باشد. در چنین سیستمی وظیفه دروازه‌بانها خیلی مهم است و آنها هستند که باید سرعت و ریتم بازی را بالا نگه دارند و حفظ کنند. این کاری است که آلیسون به خوبی از عهده‌اش برمی‌آید".

بیشتر بخوانید:

از آمادگی ورنر برای حضور در لیورپول مطمئن نیستم

هافبک اینتر چشم لیورپول را گرفته است!

 

 

تگ ها


فوتبال جهان آلیسون رامسس بکر لیورپول فوتبال