آماده‌باش به المپیکی‌ها برای قرنطینه در توکیو

رییس IOC همچنان به صورت قطعی درباره چگونگی برگزاری المپیک در شرایط کرونا اظهارنظر نمی کند....

به گزارش "ورزش سه"، توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک در حاشیه کنفرانس خبری آنلاین پس از نشست هیات اجرایی IOC با تاکید بر ادامه تلاش برای برگزاری بازی های المپیک اظهار داشت که تولید واکسن و انجام آزمایشات کووید۱۹ به مثابه راه حل موثر و نهایی مشکلات در بازی‌ها نخواهد بود.


توماس باخ ضمن ابراز تاسف از عدم پاسخگویی با جزئیات بیشتر در خصوص سازماندهی بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰، دلیل آن را تغییر روزمره شرایط عنوان کرد.


رئیس IOC با اشاره به بررسی سناریوهای مختلف و عدم قطعیت فعلی هر یک از آنها؛ انجام آزمایشات مختلف و واکسینه کردن را عواملی موثر در تسهیل روند برگزاری بازی‌ها و فراهم نمودن شرایط ایمن و سالم برای ورزشکاران را اولویت اصلی دانست.


رییس IOC با ابراز خوشبینی نسبت به انجام آزمایشات سریع و تولید واکسن پیش از برگزاری بازی های المپیک را با اهمیت عنوان کرد و گفت: IOC طی رایزنی با سازمان بهداشت جهانی و کمپانی های داروسازی به تولید واکسن و انجام آزمایشات با سرعت بالا به عنوان عوامل تاثیرگذار در برگزاری توکیو۲۰۲۰ امیدوار است.


 رئیس کمیته بین المللی المپیک، ایزوله سازی را به عنوان واقعیتی پذیرفته شده عنوان کرد و خواستار وحدت و یکپارچگی تمامی ورزشکاران در شرایطی اضطراری و محتمل قرنطینه شد.

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ توکیو