آماده‌باش کارلوس کی‌روش به رقیب اصلی گاباسکی

کارلوس کی‌روش سرمربی مصر از کادرپزشکی تیم ملی این کشور درخواست کرده است تا محمد الشناوی را به دو دیدار حساس برابر سنگال برسانند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم ملی مصر باید در دیدار مرگ و زندگی از مرحله پلی آف صعود به جام جهانی 2022 قطر، فروردین ماه به مصاف سنگال برود. دو تیم چند هفته پیش و در فینال جام ملت های آفریقا با یکدیگر دیدار کردند که آن بازی با شکست یاران محمد صلاح به پایان رسید.

محمد ابو جبل ملقب به گاباسکی سنگربان مصری ها ستاره تیمش در این پیکارها بود. پس از مصدومیت شدید محمد الشناوی گلر شماره یک فراعنه، گاباسکی جای او در دیدارهای مراحل یک چهارم تا فینال را گرفت و در دیدار پایانی مقابل سنگال و در جریان بازی، پنالتی سادیو مانه را مهار کرد. پس از تساوی دو تیم در پایان 120 دقیقه، کار به ضربات پنالتی کشیده شد که گاباسکی در آنجا نیز یک پنالتی را مهار کرد اما این برای پیروزی مصر کافی نبود.

حالا رسانه های مصری خبر داده اند که با وجود درخشش گاباسکی در این رقابت ها، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی مصر از محمد الشناوی دروازه بان تیم شماره یک مصر و تیم فوتبال الاهلی درخواست کرده است تا در دو دیدار مقابل سنگال از مرحله مقدماتی جام جهانی، از دروازه فراعنه محافظت کند.

عادل مصطفی ستاره سابق الاهلی در برنامه «ریمونتادا» شبکه المحور گفت: کی روش خواست تا محمد الشناوی خود را برای انجام دو بازی حساس مصر مقابل سنگال آماده کند. الشناوی به دلیل حضور مکرر در مسابقات مختلف باشگاهی و ملی دچار مصدومیت های زیادی شد.

وی در پایان سخنان خود گفت: الشناوی به زمان نیاز دارد تا از مصدومیتی که گرفتارش شده به طور کامل بهبود یابد و بتواند یک بار دیگر به میادین بازگردد.

لازم به ذکر است که الشناوی از پارگی عضله همسترینگ رنج می برد که در جریان حضور در دروازه تیم ملی مصر در جام ملت های آفریقا و دیدار برابر ساحل عاج به آن دچار شد. او رقابت های جام جهانی باشگاه ها را از دست داد و گفته می شود که از فردا می تواند تمرینات خود را آغاز کند.

تگ ها


فوتبال جهان کارلوس کی روش فوتبال