آمادگی برگزاری انتخابات فوتبال را به صورت مجازی و حضوری داریم

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات گفت: فرآیند انتخابات در رای گیری و اعلام نتایج انتخابات همگی توسط کمیته های مستقل خواهد بود....

به گزارش مدال و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، احمدرضا براتی درباره برپایی انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال گفت: اواخر سال گذشته، فیفا با برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال به دلیل اشکالاتی که در اساسنامه وجود داشت، مخالفت کرد. برهمین اساس فدراسیون فوتبال از آغاز سال جاری اصلاح اساسنامه را در دستور کار خود قرار داد. جلساتی بسیاری را به صورت فشرده و شبانه روزی با حمایت سرپرست و دبیرکل فدراسیون برگزار کردیم. پس از تایید اساسنامه فدراسیون فوتبال توسط فیفا، مجمع عمومی را هشتم آذرماه به منظور تایید اساسنامه برگزار کردیم که با رای قابل توجه ۷۰ رای از ۷۵ رای به تصویب نهایی مجمع عمومی رسید.

وی ادامه داد: فدراسیون فوتبال تمام تلاشش بر این بود که بدون فوت وقت مجمع انتخاباتی را برگزار کند. بر همین اساس اساسنامه جدید و مقررات انتخاباتی در جلسه هیات رئیسه ۱۸ آذر ماه به تصویب اعضا رساند و متعاقباً به فیفا نیز ارسال شد که خوشبختانه فیفا هم نقشه راه را تایید کرد. باید این نکته را یادآور شوم که برای انجام هر یک از مراحل فرایند انتخاباتی یک فرجه زمانی تعیین شده است و مجمع انتخاباتی را طبق جدول زمانبندی که وجود داشت در دهم اسفندماه برگزار خواهیم کرد.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال درباره پست‌های انتخاباتی خاطر نشان کرد: کلیه پست‌های هیات رئیسه طبق اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال است که مجموعاً هیات رئیسه متشکل از ۱۱ عضو است. رئیس و سه نواب رئیس (نایب رئیس اول، نایب رئیس دوم که رئیس کمیته مسابقات است و نایب رئیس سوم که رئیس کمیته بانوان) به اضافه ۷ عضو دیگر که دو نفر از میان هیات‌های فوتبال، دو نفر از مدیران عامل باشگاه‌ها و ۳ نفر دیگر از افراد صاحب تجربه و کارشناس فوتبال است که برای تمامی این پست‌ها ثبت نام انجام خواهد شد.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون ادامه داد: به خاطر اصلاح اساسنامه و با توجه مقررات جدید کمیته‌های مستقلی را از این به بعد شاهد خواهیم بود که شامل کمیته بدوی و کمیته استنیاف انتخابات هستند. برخلاف سنوات گذشته مدیریت و راهبری و تصمیم گیری درباره مسائل مختلف انتخابات برعهده این کمیته‌ها است. همچنین این کمیته‌ها صلاحیت نامزدها را بررسی می‌کنند. اگر اعتراضی وجود داشته باشد در کمیته استیناف انتخاباتی به این اعتراضات رسیدگی می‌شود. در نهایت فرآیند انتخابات در رای گیری و اعلام نتایج انتخابات همگی توسط کمیته‌های مستقل خواهد بود.

براتی افزود: بنابراین ارکان مختلف فدراسیون نمی‌توانند در برگزاری انتخابات مداخله‌ای داشته باشند. در این شرایط مدیریت و راهبری انتخابات و تصمیم گیری در اختیاری کمیته‌های انتخاباتی است و دبیرخانه مجمع به عنوان بازوی این کمیته‌ها به کارها رسیدگی خواهد کرد. انشاءالله یک انتخابات شفاف و عادلانه و به دور از حاشیه داشته باشیم.

وی همچنین اعلام کرد فدراسیون آمادگی لازم برای برگزاری مجمع به صورت مجازی و حضوری را دارد.

تگ ها


احمدرضا براتی فدراسیون فوتبال انتخابات فدراسیون فوتبال فوتبال ایران فوتبال