آماری از عباس زاده که حیرت می‌کنید

مهاجم مازندرانی تراکتور با گلزنی در بازی امشب مقابل شارجه، شمار گل های آسیایی خود را به عدد ۴ رساند تا مثل لیگ برتر، بهترین گلزن سرخ پوشان در این مسابقات هم باشد....

به گزارش ورزش سه؛ محمد عباس زاده در فصل ۹۸-۹۷ با گل های حساس خود نقش پررنگی در لیگ برتری شدن نساجی داشت و در فصل ۹۹-۹۸ هم برای این تیم در لیگ برتر بازی کرد. او بعد از دو فصل خوب در نساجی به تراکتور پیوست تا یک چالش جدید را در فوتبال خود تجربه کند.

انتقال عباس زاده به تراکتور در حالی صورت گرفت که طی سال های گذشته مهاجمان بسیاری به تبریز آمدند اما نتوانستند گلزن خوبی برای تی تی ها باشند. این مهاجم مازندرانی اما خیلی زود توانست گلزنی های خود را در تراکتور هم تکرار کند. عباس زاده که از هفته دوم به جمع سرخ پوشان اضافه شد و از هفته ششم شاهد قرار گرفتنش در ترکیب اصلی بودیم در ۱۸ بازی (۱۴ بازی به عنوان بازیکن فیکس و ۴ بازی به عنوان بازیکن جایگزین) ۹ گل برای تراکتور به ثمر رسانده و ضمن اینکه بهترین گلزن سرخ پوشان در لیگ بیستم است، در جایگاه سوم برترین گلزنان این فصل حضور دارد.

نیمکت نشینی عباس زاده در بازی با پاختاکور اتفاقی بود که همه را متعجب کرد اما درخشش او در بازی امشب نشان داد که رسول خطیبی و کادر فنی سرخ پوشان برنامه ویژه ای برای این مهاجم داشتند و با استراحت دادن به او باعث تجدید قوایش برای بازی حساس با شارجه شدند؛ تصمیمی که موفقیت آمیز بود و  به درخشش، گلزنی و تاثیر گذاری بالای این بازیکن انجامید.


عباس زاده با دو گلی که در بازی امشب مقابل شارجه در هفته پایانی دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به ثمر رساند، عملکرد خوب گلزنی خود در این فصل را محدود به لیگ برتر نکرد و با ۴ گل زده در ۶ بازی، عنوان بهترین گلزن سرخ پوشان در آسیا را هم به خود اختصاص داد. 

برای درک بهتر آمار درخشان گلزنی عباس زاده به تراکتور، توجه شما را به چند نکته جلب می کنیم:

* تراکتور در ۱۹ بازی لیگ برتر، ۱۷ گل به ثمر رسانده است؛ با توجه به اینکه ۹ گل از این تعداد را عباس زاده به ثمر رسانده؛ ۵۳ درصد از گل های تراکتور در لیگ بیستم را تا اینجای کار مهاجم مازندرانی این تیم به ثمر رسانده است.

* تراکتور کار خود در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا را با ۶ گل زده در ۶ بازی به پایان رساند. ۴ گل از این۶   گل را محمد عباس زاده به ثمر رسانده است؛ یعنی ۶۶ درصد از گل های آسیایی تراکتور را این مهاجم به ثمر رسانده است.

* در مجموع ۲۵ بازی که تراکتور در این فصل انجام داده (آسیا و لیگ برتر) این تیم موفق به زدن ۲۳ گل شده است. محمد عباس زاده با به ثمر رساندن ۱۳ گل، زننده ۵۶ درصد کل گل های تراکتور در این فصل بوده است.

تگ ها


تراکتور محمد عباس زاده