آماری که یونایتد را از جذب رونالدو راضی می‌کند

جدایی از منچستریونایتد در سال ۲۰۰۹ برای کریستیانو رونالدو فوق العاده بوده است....

به گزارش "ورزش سه"، کریستیانو رونالدو دوازده سال پس از جدایی از یونایتد و انتقال به رئال مادرید با قرارداد ۸۰ میلیون پوندی، دوباره راهی اولدترافورد شده است. او در این مدت ۹ فصل را در برنابئو و سپس سه فصل را با یوونتوس گذرانده است. در این مقطع رونالدو ۵۵۱ گل در رده باشگاهی به ثمر رساند که ۴۵۰ گل در لباس رئال مادرید و ۱۰۱ گل برای یوونتوس بوده است.

اما در همین مقطع عملکرد دیگر بازیکنان یونایتد چندان خوب نبوده است. وین رونی که بهترین بازیکن تاریخ باشگاه منچستریونایتد نیز محسوب می شود تا سال ۲۰۱۷ و پیش از انتقال به اورتون ۱۵۶ بار دیگر موفق به گلزنی شده بود.

مارکوس راشفورد، ستاره انگلیسی و جوان شیاطین سرخ نیز در سال های اخیر ۸۸ بار برای این تیم گلزنی کرده و آنتونی مارسیال، مهاجم فرانسوی نیز ۷۸ بار قادر به باز کردن دروازه حریفان بوده است. در ادامه خاویر هرناندز و رابین فن پرسی، مهاجمان سابق یونایتد به ترتیب با ۵۹ و ۵۸ قرار گرفته و خوان ماتا نیز با ۵۱ گل در رده بعدی حضور دارد.

رونالدو علاوه بر ۵۵۱ گل بار گلزنی، چهار عنوان قهرمانی لیگ، هفت جام داخلی، چهار قهرمانی در لیگ قهرمانان، دو سوپرجام و سه جام باشگاه های جهان را کسب کرده است. او در رده ملی به رکورد ۱۰۹ گل برای پرتغال رسیده و جام های یورو ۲۰۱۶ و لیگ ملت های ۲۰۱۹ را از آن خود کرده است. همچنین توپ طلا در سال های ۲۰۱۳ ، ۲۰۱۴ ، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به جایزه سال ۲۰۰۸ او در دوران حضور در یونایتد اضافه شده است.

تگ ها


وین رونی کریستیانو رونالدو اورتون مارکوس راشفورد منچستر یونایتد