آمار استقلال پس از باخت در دربی‌ها: شکست ناپذیر و موفق!

تیم استقلال هرگاه در دربی باخته، بازی‌های پس از آن را با برد پشت سر گذاشته است....

تیم استقلال هرگاه در دربی باخته، بازی‌های پس از آن را با برد پشت سر گذاشته است.

به گزارش مدال، استقلال در چهارمین دربی با حضور وینفرد شفر دومین شکست خود را متحمل شد تا به این ترتیب روزهای سخت این تیم به شکل غیر منتظره ای آغاز شود. آبی ها البته همواره بعد از شکست در دربی، نتایج خوبی کسب کردند و توانستند خیلی سریع از نتیجه این مسابقه عبور کنند.
آخرین باخت آبی ها در دربی به اولین دربی شفر باز می گردد. استقلال با گل علی علیپور در این مسابقه شکست خورد اما هفته بعد در ورزشگاه آزادی تهران با 2 گل از سد نفت تهران گذشت تا به این ترتیب پسا دربی را با برد سپری کند.
آبی ها در دوران منصوریان شکستی را در دربی متحمل نشدند و در لیگ پانزدهم اما با مظلومی یک شکست 4 گله داشتند؛ تبعات این شکست برای آبی ها بسیار سنگین تر از شکست نوروزی 10 فروردین بود اما استقلال بعد از این شکست سنگین توانست در ورزشگاه آزادی با 3 گل فولاد خوزستان را از پیش رو بردارد.
استقلال فصل گذشته نیز در دو دربی شکست خورد. آبی ها با قلعه نویی بعد از شکست در دربی هفته پایانی نیم فصل، موفق شدند در ورزشگاه آزادی با یک گل راه آهن را شکست دهند و البته طبیعی است که بعد از شکست در دیدار پایانی لیگ چهاردهم، فصل برای استقلال به پایان رسید.
دیدار با سایپا بعد از دیدار دربی نیز یک مرتبه پیش از این برای آبی ها رخ داده بود؛ استقلال بعد از شکست 3 بر 2 با هت تریک زاید به مصاف سایپا رفت که این دیدار برای آبی ها با تساوی دو بر دو همراه بود تا به این ترتیب استقلال در سال های اخیر بعد از شکست در دربی، شکست ناپذیر باشد و عملکرد خوبی را از خود به جا گذاشته باشد.