آمار خیره‌کننده امیر مقابل استقلال در دور برگشت/شفر به دنبال طلسم‌شکنی

رویارویی استقلال و سپاهان در اصفهان جدا از همه حاشیه‌هایی که دارد، به خاطر تقابل دوباره امیر قلعه‌نویی با آبی‌ها هم جذاب است....

رویارویی استقلال و سپاهان در اصفهان جدا از همه حاشیه‌هایی که دارد، به خاطر تقابل دوباره امیر قلعه‌نویی با آبی‌ها هم جذاب است.

به گزارش مدال،امیر قلعه‌نویی سه بار با استقلال قهرمان لیگ برتر شده و قطعاً اگر روزی شفر از این تیم برود، یکی از جدی‌ترین گزینه‌ها برای هدایت استقلالی‌ها تلقی می‌شود. قلعه‌نویی همراه با تیم‌های مختلف بار‌ها به مصاف آبی‌پوشان پایتخت رفته و نتایج پرفراز و نشیبی هم داشته است، اما نکته جالب توجه و حائز اهمیت اینکه امیر طی ۱۶ سال گذشته آمار خیره‌کننده‌ای در دور برگشت لیگ برتر مقابل استقلال داشته و ۶ بار توانسته استقلال تهران را مقهور کند. آماری که هیچ مربی دیگری در تاریخ ادوار لیگ برتر به آن دست پیدا نکرده است.
از استقلال اهواز تا ذوب‌آهن
اولین برد قلعه‌نویی مقابل استقلال در دور برگشت لیگ برتر، بهار سال ۸۲ رقم خورد. جایی که او با استقلال اهواز توانست ۲ بر یک آبی‌های تهران را شکست بدهد و تیمش را در لیگ برتر نگه دارد. اتفاقاً چند روز بعد از همان بازی بود که حکم سرمربیگری استقلال تهران را به نام امیر زدند! از آن زمان به بعد قلعه‌نویی ۵ مرتبه دیگر هم توانست استقلال تهران را در دور برگشت ادوار لیگ برتر مغلوب کند. پیروزی‌هایی که با مس کرمان، سپاهان اصفهان، تراکتورسازی (۲ بار) و ذوب‌آهن حاصل شده است. کلاً قلعه‌نویی در نیم‌فصل دوم لیگ‌ها ۸ بار با استقلال بازی کرده و صاحب ۶ پیروزی شده است.
فقط یک مساوی
در جدال برگشت فصل ۹۰-۸۹ بازی استقلال و سپاهان با تساوی تمام شد تا نوار پیروزی‌های متوالی امیر مقابل استقلال پاره شود (قلعه‌نویی تا قبل از آن سه برد متوالی مقابل استقلال در نیم‌فصل‌های دوم کسب کرده بود) اتفاقی که در دوره سرمربیگری پرویز مظلومی در جمع آبی‌ها حاصل شد. جالب اینکه آن بازی اولین و تا اینجای کار آخرین مساوی تیم‌های ژنرال با استقلال در دور برگشت مسابقات لیگ برتر بوده است.
طلسم‌شکنی
قلعه‌نویی در دور برگشت لیگ‌های برتر فقط یکبار مغلوب استقلال شده است. آن یک شکست هم بهمن سال ۹۰ در تبریز بود. مسابقه‌ای که با برتری ۲ بر صفر استقلال پرویز مظلومی مقابل تراکتورسازی امیر قلعه‌نویی توأم شد. همان دیداری که سرمربی تراکتوری‌ها از داوری به شدت عصبانی بود و پس از پایان مسابقه نزدیک بود میان مجتبی جباری و دستیاران قلعه‌نویی کتک‌کاری شود. امیر در خاتمه آن مسابقه خطاب به چند نفر از استقلالی‌هایی که برای عرض خسته نباشید سمت او آمده بودند گفت: کاش فوتبالی ما را می‌بردید.
حالا بالغ بر ۷ سال از آن شکست می‌گذرد و وینفرد شفر بسیار امیدوار است تا طلسم فوق را در اصفهان شکسته و دومین ناکامی را به قلعه‌نویی تحمیل کند.