آمار عجیب آبی ها در 10 هفته

حسین حسینی با دیدار برابر پرسپولیس، اولین دربی خود را تجربه کرد. دروازه بان جوان استقلالی ها در این دیدار با یک ضرب ......

حسین حسینی با دیدار برابر پرسپولیس، اولین دربی خود را تجربه کرد. دروازه بان جوان استقلالی ها در این دیدار با یک ضربه پنالتی دروازه خود را باز شده دید تا پرسپولیس در تنها موقعیت جدی خود به گل برسد.

دربی، دوازدهمین دیدار استقلال در فصل جاری بود و هر کدام از دو دروازه بان استقلال در  6 دیدار در ترکیب اولیه این تیم قرار گرفتند.

مهدی رحمتی لیگ را در ترکیب استقلال آغاز کرد. کاپیتان اول آبی ها در 5 دیدار لیگ برتر و یک دیدار جام حذفی درون دروازه استقلال قرار گرفت که در این بین 3 دیدار خانگی و 3 دیدار خارج از خانه بود. رحمتی در این دیدارها 5 گل دریافت کرد که 3 گل از روی نقطه پنالتی بود و موفق به ثبت 2 کلین شیت شد.

 

 


حسینی از دیدار با پارس جنوبی به ترکیب استقلال اضافه شد. او نیز مانند رحمتی 6 دیدار که 5 دیدار در لیگ و یک دیدار در جام حذفی برابر تیم لیگ یکی بود را پشت سر گذاشت. حسینی البته در این میان 4 بازی در آزادی و دو دیدار خارج از خانه درون دروازه استقلال ایستاد. 6 گل خورده در این 6 دیدار میانگین یک گل خورده در هر بازی را برای حسینی ثبت می کند. حسینی نیز مانند رحمتی سه گل از روی ضربات پنالتی دریافت کرد و تنها یک کلین شیت در دیدار با فولاد خوزستان در کارنامه او دیده می شود.


دریافت 6 گل از روی نقطه پنالتی، شاید تاریک ترین نقطه کارنامه عملکرد این دو دروازه بان باشد که هیچکدام موفق به مهار ضربات پنالتی نشدند. ضربات پنالتی در دیدارهای نفت آبادان و سایپا با حضور رحمتی استقلال را بازنده کرد و در دیدار با پرسپولیس نیز چنین سرانجامی برای حسینی رقم زد.


بررسی عملکرد آماری دو دروازه بان استقلال نشان می دهد مهدی رحمتی در شرایط تقریبا مشابه، با دریافت یک گل کمتر عملکرد بهتری از خود به جای گذاشته است اما با حضور شفر به نظر می رسد باید برای بازگشت به دروازه بیشتر از گذشته تلاش کند تا بتواند رقیب جوان خود را در کورس رسیدن به دروازه استقلال شکست دهد.

 

 

تگ ها


اخبار روز استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال