آمار غیرقابل قبول رم؛ مورینیو بدتر از فونسکا

ژوزه مورینیو، سرمربی رم، روزهای سختی را روی نیمکت این تیم سپری می‌کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مورینیو پس از برکناری از هدایت تاتنهام، تابستان امسال تصمیم گرفت که جانشین پل فونسکای پرتغالی روی نیمکت رم شود و قراردادی سه ساله را با این تیم به امضا برساند.

او فصل را بسیار خوب شروع کرد و موفق شد به همراه تیمش شش پیروزی از هفت بازی به دست آورد تا همه منتظر بازگشت رم به جمع مدعیان پس از سال‌ها باشند اما پس از شکست این تیم برابر لاتزیو در دربی رم در ماه سپتامبر همه چیز تغییر کرد.

رم حالا پنج شکست را در چارچوب رقابت‌های لیگ ایتالیا تجربه کرده و این در حالی است که فونسکا فصل گذشته تا همین هفته تنها سه شکست در کارنامه داشت و پنج امتیاز بیشتر از تیم مورینیو به دست آورده بود تا پس از انجام ۱۲ بازی ۲۴ امتیازی باشد.

باید به این موضوع نیز اشاره کرد که رم یکی از این سه بازی را نیز به دلایل انضباطی باخته بود چرا که آمادو دیاوارا به اشتباه در فهرست زیر ۲۲ سال قرار گرفته بود و در حالی که بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید اما رم ۰-۳ بازنده اعلام شد.

فونسکا پس از انجام ۱۲ بازی در هفت دیدار به پیروزی رسیده بود اما این آمار برای مورینیو شش بازی است. این تیم همچنان تحت هدایت فونسکا موفق شده بود  ۲۷ گل به ثمر برساند که شش گل از فصل فعلی بیشتر بود.

با این حال رکورد دفاعی جالوروسی تحت هدایت مورینیو تا حدی بهبود پیدا کرده و این تیم در ۱۲ بازی ۱۵ گل دریافت کرده در حالی که تیم فونسکا در فصل ۲۱-۲۰۲۰ در همین تعداد بازی ۱۷ گل دریافت کرده بود.

تگ ها


ژوزه مورینیو آ اس رم فوتبال جهان رم سری آ فوتبال