آمار فاجعه بار کریس رونالدو ادامه دارد!

کریستیانو رونالدو، در ترکیب تیم ملی پرتغال در نواختن ضربات ایستگاهی بسیار ضعیف عمل کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی پرتغال دیشب و در شرایطی که موقعیت های خوبی برای باز کردن دروازه بلژیک داشت، در نهایت با یک گل مغلوب این تیم شد تا مدافع عنوان قهرمانی، وداع زودهنگامی با رقابت های یورو ۲۰۲۰ داشته باشد. اما دیشب کریستیانو رونالدو نیز نتوانست از سد خط دفاعی بلژیک عبور کند و آفای گل این رقابت ها در گلزنی ناکام ماند.

اما پرتغال دو بار در موقعیت های خوبی صاحب ضربه ایستگاهی شد و مطابق انتظار کریستیانو رونالدو پشت توپ قرار گرفت. اولین ضربه او توسط تیبو کورتوا دفع شد و دومی نیز به دیوار دفاعی برخورد کرد تا آمار فاجعه بار او ادامه پیدا کند.

رونالدو از زمان اولین بازی خود در مسابقات جام ملت های اروپا در سال ۲۰۰۴، پشت ۲۸ ضربه آزاد مستقیم قرار گرفته که حداقل چهار برابر بیشتر از هر بازیکن دیگری در این مقطع بوده و البته هیچ کدام را تبدیل به گل نکرده است. در کل رونالدو در رقابت های یورو و جام جهانی ۵۱ ضربه ایستگاهی به سمت دروازه حریف زده و فقط یک بار در جام جهانی ۲۰۱۸ موفق به باز کردن دروازه تیم ملی اسپانیا شده است.

اما یوونتوس اوضاع بدتر از این هم است. رونالدو در ۷۲ تلاش در طول سه فصل گذشته از روی ضربات ایستگاهی فقط یک گل به ثمر رسانده و در رده باشگاهی نیز از این حیث بسیار ناامید کننده ظاهر شده است. البته در بین سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ ، ستاره پرتغالی در ۴۴۴ تلاش در ترکیب رئال مادرید ۳۳ گل از روی ضربات آزاد به ثمر رساند که بهترین آمار او بود.

تگ ها


تیم ملی پرتغال کریستیانو رونالدو فوتبال جهان یورو ۲۰۲۰ فوتبال