آمار فوق العاده سنگربان اتلتیکو مادرید در کلین شیت های خانگی

اوبلاک بدون تردید یکی از بهترین دروازهبانان دنیا است. به گزارش مدال، یان اوبلاک، دروازه بان ا ......

اوبلاک بدون تردید یکی از بهترین دروازهبانان دنیا است.

به گزارش مدال، یان اوبلاک، دروازه بان ا ...

اوبلاک بدون تردید یکی از بهترین دروازه‌بانان دنیا است.

به گزارش مدال، یان اوبلاک، دروازه بان اسلونیایی اتلتیکو مادرید سال فوق العاده‌ای را به لحاظ فردی سپری کرد.

به گزارش مارکا، چیپ زیبای بورخا ایگلسیاس در بازی اتلتیکو مادرید-اسپانیول در آخرین بازی سال 2018 و در حضور گابی می‌رفت تا به اعتقاد بالغ بر 58 هزار تماشاگر حاضر در واندا مترو پولیتانو به گل تبدیل شود. همه به جز یک نفر. یان اوبلاک. او با سر انگشتانش به هر زحمتی که بود، توپ را از زیر طاق دروازه بیرون کشید. یکی از بهترین مهارهای هفته اروپا توسط یکی از بهترین دروازه بان‌های دنیا. فارغ از همه مراسم اعلام بهترین‌ها.

اوبلاک که همین حالا خیلی‌ها او را بهترین دروازه بان دنیا می‌دانند در سال 2018، واندا مترو پولیتانو را به حوزه استحفاظی خودش تبدیل کرده بود. آمار می‌گوید اتلتی در این سال 27 بازی خانگی انجام داد که اوبلاک در 20 بازی کلین شیت کرد. آمار، شوکه کننده است. هیچ دروازه بان دیگری در اروپا چنین آماری ندارد. فقط اسپانیول، ایبار، بارسلونا، اتلتیک بیلبائو و باز هم ایبار در لالیگا، بروخه بلژیک در لیگ قهرمانان اروپا و سویا در کوپا دل ری توانستند در سال 2018 در واندا مترو پولیتانو طعم گلزنی را بچشند. البته هیچ کدام هم نتوانستند بیش از دو بار دروازه اوبلاک را باز کنند.

اوبلاک که در هر 3 فصل اخیر موفق به کسب جایزه زامورا شده، می‌رود تا پس از ویکتور والدز به دومین دروازه بان تاریخ لیگ تبدیل شود که موفق به بردن چهار زامورای متوالی می‌شود. اوبلاک در این فصل هم فعلا بهترین آمار را دارد و در 17 هفته تنها 12 گل دریافت کرده است. یکی کمتر از گوایتا، دروازه‌بان ختافه.