آمار قابل توجه پرسپولیسِ کالدرون؛ قهرمان مرموز نیم فصل

با توجه به انتقاداتی از فلسفه مربیگری کالدرون در اوایل لیگ برتر نوزدهم، این سرمربی آرژانتینی با قهرمانی در نیم فصل پاسخ منتقدان خود را داد...

به گزارش مدال، اگرچه ویدئویی جنجالی از سعید راد منتشر شده که از کالدرون به‌دلیل سبک هدایت تیمش انتقاد شدیدی می‌کند، اما این پرسپولیس چراغ خاموش کالدرون از لحاظ آماری در جمع بهترین‌های تاریخ پرسپولیس قرار دارد. شاید بردهای میلیمتری یک بر صفر و پرتعداد پرسپولیس به مذاق خیلی‌ها خوش نیاید و شاید سبک بازی تیم را هواداران نپسندند اما هرچه باشد آمار بردهای کالدرون در نیم‌فصل اول حضورش در پرسپولیس بالاتر از تیم قهرمان پروین و قطبی و همسنگ تیم درخشان دوران برانکو است.
سرخ‌ها با پرسپولیس در 19 بازی این فصل 14 پیروزی کسب کرده‌اند که 11 پیروزی از این آمار متعلق به بازی‌های لیگ برتر است. از میان 3 مربی که پرسپولیس را قهرمان لیگ برتر کرده‌اند، تنها یک مربی نیم‌فصل اولش را با 11 برد پشت سر گذاشته. پرسپولیس علی پروین در فصلی که قهرمان شد، بازی‌های نیم‌فصل اولش را با 10 پیروزی پشت سر گذاشته و تیم قهرمان قطبی هم در نیم‌فصل اولش 10 پیروزی کسب کرده بود. تنها تیم برانکو بود که در دو فصل نخست قهرمانی‌اش از 16 بازی 11 پیروزی را کسب کرده و در فصل سوم قهرمانی‌اش هم موفق به ثبت 9 پیروزی شده بود.
با نگاهی به این آمار درمی‌یابیم پرسپولیس کالدرون کارنامه درخشانی در نیم‌فصل اول از خود به جای گذاشته، اگرچه تیمش از نظر نمایش بازی زیبا نتوانسته نظر مثبت هواداران را جلب کند اما سختکوشی‌اش برای رسیدن به پیروزی و کسب نتیجه مطلوب ستودنی است؛ تیمی که حتی در بازی پرفشاری که 10نفره هم شده، کوتاه نمی‌آید و یکی دیگر از همان بردهای یک بر صفرش را دشت می‌کند تا نیم‌فصل را با آمار درخشان 11 پیروزی پشت سر بگذارد.
اگر نگاهی به تعطیلات پیش‌فصل لیگ امسال بیندازیم، می‌بینیم باشگاه پرسپولیس یکی از تیم‌هایی بود که خیلی دیر سرمربی‌اش را شناخت. ماجرای رفتن برانکو و دلخوری شدید هواداران موجب شد کالدرون خیلی دیر به تیمش اضافه شود و حتی وقتی هم اضافه شد، از او استقبال خوبی نشود اما او خیلی زود خودش را در پرسپولیس پیدا کرد و علی‌رغم مقاومت‌هایی که می‌شد، توانست خیلی هم مصرانه فلسفه فوتبالی‌اش را در این تیم پیاده کند. ایستادگی‌اش در جمع کردن حواشی و استفاده حداکثری از ابزاری که در دست داشت هم موجب شد خیلی زود تیمش را جمع‌و‌جور کند. همین است که در تیم او ترابی و علیپور و احمد نوراللهی در مرکز توجهات هستند و بار اصلی پیروزی‌های تیم روی دوش آنها حمل می‌شود. همین هم موجب می‌شود آنها علی‌رغم عملکرد نه‌چندان خوبی که در برخی بازی‌ها از خود به نمایش می‌گذارند، در نهایت با پیروزی زمین را ترک می‌کنند. پرسپولیس کالدرون اگرچه هنوز دل هواداران را به دست نیاورده اما تیم گردن‌کلفتی محسوب می‌شود که به این راحتی‌ها نمی‌خواهد قافیه را ببازد؛ تیمی که از دل بازی‌های سخت بردهای میلیمتری را کسب می‌کند.

بیشتر بخوانید:

هزینه سنگین جذب اسماعیلی‌فر؛ ۲ بازیکن پرسپولیس راهی ذوب‌آهن می‌شوند!

تگ ها


پرسپولیس گابریل کالدرون قهرمانی نیم فصل لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال