آمار مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی به روایت AFC

&#۱۶۰;طبق آمار کنفدراسیون فوتبال آسیا عیسی آل کثیر اولین بازیکن پرسپولیس است که در سه بازی متوالی موفق شده در رقابت های لیگ قهرمانان برای این تیم گلزنی کند....

به گزارش "ورزش سه" رقابت های لیگ قهرمانان آسیا پس از اتمام دور یک چهارم نهایی به مرحله حساس نیمه نهایی رسید که در منطقه غرب آسیا فردا (شنبه) ۱۲ مهرماه دو تیم پرسپولیس ایران  و النصر عربستان در ساعت ۱۸:۳۰ باید برای تعیین تیم اول این منطقه به مصاف هم بروند .


در همین ارتباط کنفدراسیون فوتبال آسیا اقدام به انتشار آمار متفرقه مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا (منطقه غرب) کرده که در ادامه آن را می خوانید:

* در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا (منطقه غرب) السد قطر در دیدار خود مقابل پرسپولیس ایران ۱۷ شوت روانه دروازه پرسپولیس نمود، بدون اینکه حتی یک بار به گل دست پیدا کنند. از سال ۲۰۱۳ این بیشترین تعداد شوت در یک مسابقه بود که به نام این تیم ثبت شد، بدون اینکه به گل دست پیدا کنند.


 
* آخرین باری که السد قطر رکوردی اینچنین از خود به جای گذشته بود به ماه اکتبر ۲۰۱۸ باز میگردد که علیرغم ۱۶ شوت در یک بازی به گلی‌ دست پیدا نکرده بود. آن رکورد هم مقابل پرسپولیس ایران رقم خورده بود.


 
* السد قطر ۸ شانس گل مقابل پرسپولیس داشت بدون این که به گل دست پیدا کند. آخرین باری که آنها شانسهای بیشتری در یک بازی داشتند، بدون اینکه به گلی‌ دست پیدا کنند، باز هم مقابل پرسپولیس ایران و در اکتبر ۲۰۱۸ بود که در آن دیدار علیرغم ۱۰ موقعیت گلزنی، موفق به گشودن دروازه پرسپولیس نشده بودند. 


 
*بعد از اینکه مهاجم جدید پرسپولیس، عیسی آل کثیر، در سه بازی نخست خود در لیگ قهرمانان آسیا موفق به گلزنی نشده در سه دیدار بعدی خود چهار بار دروازه رقبای پرسپولیس ایران را گشوده. از سال ۲۰۱۳ که رکوردهای لیگ قهرمانان آسیا توسط کمپانی «اوپتا » ثبت شده، عیسی آل کثیر اولین بازیکن پرسپولیس است که در سه بازی متوالی برای این تیم گلزنی کرده است. 


 
* در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمان آسیا، مدافع راست پاختاکور ازبکستان - خجی اکبر الیجنف - با خلق سه موقعییت گل مقابل استقلال ایران، خالق بیشترین موقعیت گل در مرحله یک هشتم نهایی بود. 


 
* تا پایان مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا عبدالرزاق حمدالله، مهاجم النصر عربستان در تمامی‌ ۹ بازی گذشته خود در لیگ قهرمانان آسیا گلزنی کرده بود (۱۰ گل).

 
 
* سلطان الغنام از النصر سه گل از دوازده گل این تیم را در رقابتهای این فصل لیگ قهرمان آسیا به ثمر رسانده. پیش از این او در نه بازی تنها موفق به ثبت یک پاس گل شده بود. علاوه بر سه گلی که در این مسابقات به ثمر رسانده، الغنام، مدافعی که با پیراهن شماره ۲ این تیم به میدان می‌رود، با ثبت چهار پاس گل در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰، بیش از هر بازیکن دیگری در این مسابقات خالق گلهای تیم خود بوده است.


 
*این نخستین باری هست که النصر عربستان به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرده است.

* النصر عربستان با سه پیروزی در مرحله گروهی و دو پیروزی در مرحله حذفی با رکورد پنج برد در یک دوره مسابقات لیگ قهرمانان آسیا خود برابری کرده، ضمن آنکه النصر هیچگاه شش پیروزی در یک دوره از این مسابقات نداشته است.

* جلال الدین ماشاریپف از پاختاکور ازبکستان اولین کارت قرمز خودش را در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در دقیقه ۱۵ بازی این تیم مقابل پرسپولیس ایران دریافت کرد. این اخراج سریع‌ترین اخراج مستقیم این مسابقات از مارس ۲۰۱۸ بود، زمانی‌ که "ماساشی کامه کاوا" از کاشیوا ریسول در دقیقه ۱۵ دیدار تیم خود مقابل کیچه هنگ کنگ از زمین اخراج شد.

* گونزالو مارتینز از النصر عربستان اولین گل خود در رقابتهای  لیگ قهرمانان آسیا را روی تنها شوت خود در مرحله یکچهارم نهایی‌ مقابل الاهلی عربستان به ثمر رساند.

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا