آمار می گوید؛ رئال به دور بعد چمپیونزلیگ نمی رود

تنها یک بار در شرایط مشابه کنونی رئال تیم قعرنشین گروه توانسته راهی دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان شود....

به گزارش "ورزش سه"، شکست ۲-۳ رئال  مادرید در هفته نخست لیگ قهرمانان اروپا برابر شاختار، سفیدپوشان را به برد مقابل مونشن گلادباخ محکوم می کرد تا شرایط صعودشان در این رقابت ها سخت نشود. 

شاگردان زین الدین زیدان اما نتوانستند به هدف خود برسند و تنها توانستند یک امتیاز به دست آورند و دقیقه ۹۳  بود که از شکست  فرار کردند. 

با تساوی ۲-۲ رئال و تساوی بدون گل در دیگر بازی گروه(شاختار-اینتر)، شاختار چهار امتیازی و صدرنشین باقی ماند. اینتر و گلادباخ دو امتیازی رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند و رئال مادرید با یک امتیاز قعرنشین ماند. 

به نوشته میسترچیپ(کارشناس اسپانیایی) در تاریخ لیگ قهرمانان تنها هفت بار یک گروه پس از هفته دوم در چنین شرایطی قرار گرفته است (یک تیم چهار امتیازی، دو تیم دو امتیازی و یک تیم یک امتیازی)‌. 

از این هفت بار تنها یک بار تیمی که یک امتیازی است(مانند رئال مادرید) توانسته از مرحله گروهی صعود کند. این اتفاق برای لیورپول در فصل ۰۲-۲۰۰۱ رخ داد. تیم انگلیسی با بارسلونا، رم و گالاتاسرای هم گروه بود. 

در شش مورد دیگر تیم قعرنشین حذف شده است.  تیم زیدان اگر می خواهد بر آمار غلبه کند و به یک هشتم نهایی صعود کند باید مقابل حریفانش در بازی های بعدی واکنش مناسبی نشان دهد. 

تگ ها


لیورپول رئال مادرید