آمار نگران کننده استقلال برابر تیمهای قطری/ برد دوم رقم می خورد؟

تیم فوتبال استقلال در شرایطی به مصاف نماینده عراق می رود که یکی از حساس ترین دیدارهای خود در لیگ قهرمانان آسیا را پیش رو دارد اما آمارش نگران کننده است....

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال در نخستین دیدار خود پس از شروع مجدد لیگ قهرمانان آسیا، باید روز یکشنبه به مصاف الشرطه عراق برود. دیدار استقلال و الشرطه را می‌توان یک دیدار سنتی بین تیم‌های ایرانی و عراق دانست چون این دو تیم بیشترین تقابل بین ایرانی‌ها و عراقی ها را دارند.

استقلال در ادوار و فرمت‌های مختلف آسیا تنها با ۳ تیم الشرطه، الزورا و نیروی هوایی عراق بازی کرده و خارج از این مسابقات نیز با یک تیم عراقی دیگر به اسم منتخب آشوری‌های بغداد به صورت غیر رسمی و دوستانه دیدار داشته است.

آبی پوشان اولین بار در سال ۱۳۳۳ و آخرین بار در سال ۹۸ با یک تیم عراقی روبرو شدند و در این مدت تنها ۸ بار مقابل تیم‌های عراقی به میدان رفته اند که نسبت به رویارویی آنها با تیم‌های دیگر کشورهای عربی بسیار کمتر است.

منتخب آشوریهای بغداد، الزورا، نیروی هوایی و الشرطه ۴ تیم عراقی هستند که در ۸ بازی قبلی رویاروی آبیهای تهران دیدار داشته اند که اکثر این دیدارها نیز به سود تیم های عراقی به پایان رسیده است.

استقلالی ها در ۸ بار گذشته تنها یکبار موفق به شکست دادن یک تیم عراقی شده که آن هم مرحله یک هشتم نهایی در جام باشگاه های آسیا فصل ۹۹-۹۸ بود. آبی پوشان در دیداری که در روز اول آبان سال ۷۷ برگزار شد در تهران با ۲ گل علیرضا اکبرپور و محمد مومنی این تیم را شکست دادند و این تنها پیروزی آنها بر یک تیم عراقی است.

عراقی ها ۴ بار موفق به شکست دادن استقلال شده و ۳ بار هم دیدارهای آنها با آبی پوشان تهرا ن با نتیجه مساوی به پایان رسیده است.

همه دیدارهای استقلال با تیم های عراقی:

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران لیگ قهرمانی فوتبال آسیا تیم فوتبال الشرطه عراق