آمار ویژه اخباری؛ ۱۰۰ بازی، ۱۰۱ گل خورده!

حضور فیکس در درون دروازه تراکتور در لیگ بیستم باعث شده تا سرانجام طلسم نرسیدن‌های اخباری به رکورد صد بازی لیگ‌برتری بشکند...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سنگربان ۲۷ ساله سرخ‌پوشان تبریزی که در کارنامه بازی‌اش در ادوار لیگ برتر فقط تجربه پوشیدن پیراهن سایپا و تراکتور به چشم می‌خورد، در مقاطع مختلفی تبعید به نیمکت و حتی در برهه‌ای به سکوی تیمش شد تا رسیدن به رکورد ۱۰۰ بازی در لیگ برتر برای او ۱۰ سال به طول انجامد؛ چرا در زمان حضورش در سایپا و چه حضورش در تراکتور، اخباری تجربه نیمکت‌نشینی‌های پرشماری دارد و حتی در زمان حضور در سایپا زیرنظر علی دایی، او بصورت سئوال برانگیزی سکونشینی را هم  تجربه کرد.

اما حالا در تراکتورِ لیگ بیستم، اخباری به سنگربان شماره یک این تیم بدل شده و در تمامی ۸ بازی تیمش در فصل جدید به صورت فیکس میدان رفته و چهار کلین‌شیت را هم به ثبت رسانده است؛ اما تقابل هفته هشتم مقابل صنعت نفت در آبادان، برای او متمایز از هفته‌های گذشته بود، چرا که طلسم ۱۰ ساله سرانجام شکسته شد و اخباری که در میان هواداران تراکتور به "قارتال" شهرت دارد، ۱۰۰مین بازی لیگ برتری خود را پشت سر گذاشت.

او که تا پیش از این بازی در ادوار لیگ برتر ۹۹ گل دریافت کرده بود، در دیدار مقابل صنعت نفت خیلی زود دروازه‌اش را توسط خالقی‌فر باز شده دید تا این‌چنین صدمین گل خود در لیگ برتر را هم دریافت کند و در واپسین دقایق بازی هم گل به‌خودی هادی محمدی باعث شد تا گل‌های خورده او در لیگ برتر از تعداد بازی‌ها بیشتر شود .

همچنین گفتنی‌ست که اخباری در طول ۱۰۰ بازی لیگ برتری خود توانسته ۳۷ کلین‌شیت کند که حضور فیکس در ترکیب تراکتور در لیگ بیستم می‌تواند هم به رشد آمار بازی‌ها و هم آمار کلین‌شیت‌های او سرعت بخشد.او امسال از بهترین های تیمش در تبریز بوده است.

بیشتر بخوانید:

اخباری: هدف مهم من بازگشت به تیم ملی است

رقابت فشرده ۴ دروازه‌بان لیگ برتری برای بهترین بودن

 

 

تگ ها


تراکتور محمدرضا اخباری شاد فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال